КИЇВ (QHA) -

Незаконне будівництво поблизу фундамента Десятинної церкви каплиці УПЦ МП — пряме порушення міжнародних зобов'язань, які взяла на себе Україна. Про це на прес-конференції у Києві повідомила адвокат Марина Соловйова.

Під міжнародними зобов'язаннями варто розуміти ратифіковану Україною у 1988 році конвенцію ЮНЕСКО із захисту культурної та природної спадщини. Відповідно до неї, у будь-якого вагомого об'єкта існує буферна зона, а будь-яка забудова або її планування має узгоджуватися з комітетом із захисту всесвітньої спадщини.

— Жодні документи, які б підтверджували наміри забудувати цю територію, до комітету не надходили. Це означає, що під час забудови було порушено не лише національне законодавство, а й зобов'язання, взяті Україною перед ЮНЕСКО, — зазначила Соловйова.

За її словами, не перший рік представники різних конфесій хочуть побудувати на фундаменті Десятинної церкви культові споруди.

— У 2010 році місія ЮНЕСКО була у Києві і з нею обговорювалося це питання. Їхня відповідь була чітко прописана у звіті — жодиних споруд на фундаменті Десятинної церкви будувати не можна, — підкреслила адвокат.

Раніше QHA повідомляло, що у Києві вимагають знести каплицю УПЦ МП, побудовану біля фундаменту Десятинної церкви.

QHA