СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Брату Мустафи Джемілєва Асану Джемілєву вранці 16 лютого прийшла повістка, згідно з якою він повинен сьогодні з'явитися на допит в якості свідка до Бахчисарайського відділення ФСБ. Про це кореспонденту Центру інформації про права людини повідомила дружина Асана Едіє Джемілєва.

За її словами, сьогодні ж на допит викликані ще двоє осіб — Мустафа Мустафаєв і Муса Татаров, які також є учасниками національного руху кримських татар.

Едіє додала, що 80-річному Асану Джемілєву повістку прислали «сьогодні на сьогодні».

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров у коментарі QHA зазначив, що призначений час допиту Асана-аг'а перенесли з 15:00 на 16:00.

На своїй сторінці у Фейсбук Умеров написав, що окупаційні спецслужби шукають нові докази для звинувачення затриманих у «справі Хізб ут-Тахрір» кримських татар.

— Співробітника ФСБ цікавили взаємини активістів шостого мікрорайону Бахчисарая з організаторами одного із мусульманських свят у період підготовки заходу у 2015 році. У представлених відеоматеріалах, крім місцевих активістів, видно фігурантів так званої справи «Хізб ут-Тахрір». Мабуть, ФСБшники шукають додаткові доводи для звинувачення...

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 17 лютого підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму планує розглянути апеляційні скарги на продовження арешту Мусліму Алієву, Емір-Усеін Куку і Вадиму Сіруку. Крім того, буде розглянуто апеляцію адвоката Еміля Курбедінова на рішення суду про продовження утримання під вартою фігурантам «ялтинської четвірки».

QHA