РІВНЕ (QHA) -

Сьогодні у центрі Рівного зібралося декілька сотень рівнян, щоб висловити свою підтримку кримськотатарському народу і засудити вибори президента РФ в окупованому Криму.

На мітинг прийшли і представники влади, серед них — голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко, який на сесії Рівненської обласної ради подав відповідну ініціативу.

— Ми сьогодні підтримуємо всеукраїнську акцію, щоб висловити ноту підтримки Автономній Республіці Крим, Луганську і Донецьку — що Україна з ними разом. І ми засуджуємо дії Російської Федерації щодо виборів в Криму. Я особисто думаю, що ніякий українець в Криму не піде на сьогоднішні вибори, а підуть ті, хто був туди переселений. Це робиться для того, щоб показати високу явку і заявити, що кримчани голосують, хоча українці будуть сидіти вдома, — зазначив рівнянин Роман Алексійчук.

Глава облдержадміністрації Олексій Муляренко зачитав звернення про засудження виборів в Криму і визнання їх нелегітимними, яке було ухвалене на сесії обласної ради.

— Нехай у себе проводять вибори Путіна, а не на нашій території! — сказав він.

Керівник міської організації політичної партії «Правий сектор» Олександр Подвішенний акцентував увагу на необхідності негайного розриву дипломатичних відносин з Росією і закликав до подальшої економічної і політичної блокади, припинення будь-яких видів співробітництва.

— Я не можу уявити собі, щоб та ж сама Великобританія або Сполучені Штати Америки вели з якоюсь країною війну і далі вели з нею якісь перемовини. Не може такого бути — що кращі сини України проливають кров на сході, і у той же час російські агенти снують вулицями міст і далі ведуть свою активну пропаганду. Тому закликаємо вас активніше брати участь у житті нашої Української держави. Ми повинні вимагати у президента припинити співпрацю з Кремлем. Адже це ні до чого хорошого, як ми знаємо, не приведе, — зазначив він.

Депутат Рівненської міської ради Андрій Кузьмич розповів про інші територіальні претензії Росії.

— Рано чи пізно Росія поперхнется Кримом, — додав він.

Інший депутат міської ради — Богдан Гапяк — заявив, що Україна готова продовжувати добросусідські відносини з Росією, але не з нинішньою її владою.

— Я раніше дуже багато часу проводив в Росії. Там живуть нормальні люди, але вони, на жаль, одурманені пропагандою. Чого чекати від держави і його глави, який дає команду збивати літаки? Їх не сприймають у світі, не пускають на Олімпіаду зі своїм прапором. Вони перші порушили Будапештський меморандум, який самі ж підписували. Я впевнений, що цей режим впаде. І з нашою допомогою це станеться швидше! Україна — це велика сім'я, в яку також входить і Крим. У Криму, окрім кримських татар, живуть українці, які продовжують боротися, — каже він.

Свою підтримку кримськотатарському народу висловив голова обласної організації «Національного корпусу» Ігор Сухий.

— Путін закінчив свою агітаційну кампанію багатотисячним мітингом в Криму. Це було зроблено показово — не тільки для українців, а й для всього світу. Хочемо висловити свою підтримку всім кримчанам — тим, хто виїхав на материкову Україну, і продовжує боротьбу в лавах добровольців, хто став в'язнем путінського режиму, хто залишився на території Криму, Донецька, Луганська, але не втратив здоровий глузд і знає, що Крим без України висохне, він перетвориться на військову базу Російської Федерації. Знайте, що ми про вас не забули. Так, ми втратили території, і це вина кожного з нас. Але боротьба продовжується! — заявив він.

Як повідомляло QHA, у центрі Києва відбулася акція проти незаконних виборів президента РФ, які тривають сьогодні, 18 березня, в анексованому Криму. Учасники акції вишикувалися у живий ланцюг, закликаючи світову спільноту не визнавати незаконні вибори в Криму.

Нагадаємо, Путін переніс вибори президента Росії на 18 березня. Цей день вважається днем ​​анексії Криму, коли в РФ підписали так званий договір про входження Республіки Крим і Севастополя до складу Росії.

QHA