ПОПАСНА (QHA) -

Опинившись на лінії зіткнення, піддаючись обстрілу, село продовжує жити, чого не скажеш про його пам'ятку архітектури. Свято-Троїцький храм Сєвєродонецько-Старобільської єпархії був побудований 1840 року з місцевого будівельного матеріалу — каменю-пісковика. До речі, через цей самий пісковик нашим бійцям біля Троїцького дуже важко окопатися, доводиться довбати камінь, щоб вирити нормальної глибини окоп. Стіни храму витримали неодноразові влучання снарядів, мін і куль стрілецької зброї. Не витримав храм наруги з боку проросійських бойовиків.

Перший раз пострілом «Граду» 2015 року було пошкоджено дах, потім неодноразові обстріли зняли майже дочиста штукатурку із зовнішніх стін церкви. Купол зруйнований, у вівтарі вибухнула міна, випущена з боку бойовиків, двері посічені осколками і нагадують швидше друшляк, ніж двері.

Якийсь час після перших обстрілів у храмі ще йшли служби, але після того, як розбили вівтар, припинили навіть проведення обрядів. Зараз храм стоїть занесений снігом, до нього навіть не протоптали доріжку парафіяни, та й навіщо — служби не йдуть, відновлювати поки марно, адже обстріли не припиняються, прихожан стало набагато менше, багато хто з них перейшли з УПЦ Московського патріархату до Київського патріархату, а храм, який пережив дві війни — Другу світову та громадянську, може не пережити першу російсько-українську.

Довідка. Свято-Троїцький храм Сєвєродонецько-Старобільської єпархії — найбільший у Луганській області, має статус пам'ятки архітектури, історичну та культурну цінність.

Фото внутрішньої частини храму через дірку, залишену осколком великокаліберного снаряду

QHA