ХАРКІВ (QHA) -

У тепер уже далекому серпні 2014 року Максим Копилов зібрав речі та поїхав до заново сформованого батальйону добровольцем. Мирне життя для нього закінчилася назавжди, залишилися в минулому будівництво і ремонт квартир, а попереду була боротьба за свободу України, за спокійне життя своїх дітей і дружини. «Айдар» тоді стояв у районі Старобільська — саме туди і відправився Максим.

— Взяв сумку з речами і поїхав під Старобільськ, — розповідає ветеран батальйону «Айдар». — Там саме стояла друга штурмова рота, її ще називають «афганською», тому що кістяк склали афганці з восьмої «афганської» сотні Самооборони Майдану.

У зв'язку з неврегульованістю положення добровольців у 2014 році близько місяця після прибуття до батальйону Максим значився в роті двірником. Ось так, «двірником», і брав участь у бойових діях проти сепаратистів. Через місяць він був зарахований до роти вже бійцем. На той час «Айдар» взяв участь у багаторазовому штурмі Сокільників неподалік від селища Кримського Луганської області. Максим згадує, як бійці прорвалися до селища з флангу, але їм наказали повернутися, тому що ті, хто атакували позиції бойовиків в лоб, не змогли просунутися вперед.

— Ну, ми все одно потім взяли їх позиції. Хороші такі окопи, правильно вириті — видно було, що допомагали і планували професійні військові. Ніде прямої лінії, всюди вигини, вогневі точки винесені вперед... Хороші окопи сепари копали. Після штурму ми у них лопати забрали, щоб більше не було чим рити, — сміється ветеран.

Війна для Максима закінчилася на 29-му блокпосту. Після одного з обстрілів із «Градів» у 2015 році його контузило, і хлопці під вогнем евакуювали Максима до госпіталю. Майже два місяці «ремонту» закінчилися для нього інвалідністю, а з нею не повоюєш...

Але і сьогодні Максим Копилов не стоїть осторонь. Він і його бойові побратими створили громадську організацію ветеранів добровольчих батальйонів і допомагають сім'ям бійців, які не повернулися з фронту: організовують для їх дітей свята, вирішують побутові проблеми — як можуть, намагаються замінити загиблих чоловіків.

ФОТО з особистого архіву М. Копилова

QHA