КИЇВ (QHA) -

Департамент кіберполіції Нацполіціі України розробив список рекомендацій для підприємств і організацій у блокуванні доступу до заборонених ресурсів.

Перелік рекомендацій опублікований на офіційному сайті кіберполіції.

Співробітники департаменту прокоментували методи блокування за IР-адресами, DNS і URL. У поліції зазначають, що найефективніша з них — блокування за IР-адресами. Річ у тім, що налаштування обладнання за такими рекомендаціями не вимагає підключення додаткової техніки та фінансових витрат.

Поліція звертає увагу користувачів на те, що останнім часом із використанням прийомів агресивного маркетингу у Мережі швидко поширюються спеціалізовані браузери.

— Вони, під легендою надання можливості подолати обмеження доступу до заблокованих ресурсів, насправді отримують повний доступ до операційної системи і персональних даних користувача.

Зазначається, що користувачі, які встановили браузери FreeU і Yandex Browser with protect, піддають свою техніку ризику зараження, а також віддаленого доступу до неї з боку російських спецслужб.

— Надалі отримана зловмисниками інформація може використовуватися ними на власний розсуд. Крім того, таким чином вони зможуть використовувати комп'ютери користувачів у протиправних діях.

Як повідомляло QHA, 1 червня стало відомо про закриття українського офісу компанії Mail.Ru.

Нагадаємо, 15 травня президент України Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» щодо низки російських компаній. Згідно з указом, терміном на три роки мають бути заблоковані активи російських сайтів «ВКонтакте», «Одноклассники», «Мейл.ру» і «Яндекс», а інтернет-провайдерам заборонено надавати доступ до вказаних ресурсів.

ФОТО: інтернет

QHA