ЛИСИЧАНСК (QHA) -

25 січня демобілізовані бійці батальйонів «Донбас» і «Айдар» почали блокаду так званих «ЛНР/ДНР».

Першими під «натиском» добровольців впали залізничні колії, по яким з окупованих територій до України поставлялися метали, вугілля, продукція добуваючої та переробної промисловості.

Назад до окупованої території поверталися порожні вагони, для того щоб знову завантажити їх і везти товари, звичайно ж, не за безкоштовно.

У районі селища Гірське Луганської області за допомогою загороджень добровольці перекрили першу лінію постачання бойовиків. Порожній склад із 56 вагонів завмер, так і не доїхавши до бойовиків. Кілька десятків людей зробили те, що не може зробити уряд протягом трьох років війни. Фінансування бойовиків, торгівля з окупантами припинилися.

Невеликий армійський намет, буржуйка всередині та бочка з дровами зовні — це вся побутова складова блокади. Однак ветеранам добровольчих батальйонів до подібних умов не звикати.

— Ми будемо стояти тут, поки уряд не прийме рішучих кроків для припинення фінансування окупованих територій, — говорить один із ветеранів. — Звідти вивозять не тільки вугілля, а найголовніше, що до так званих «Л/ДНР» йдуть величезні гроші, за які бойовики купують зброю, боєприпаси — у результаті наші хлопці гинуть або отримують поранення. Друга проблема, про яку хотілося б сказати — ми поки не перекрили всі лінії залізничного сполучення з окупантами, але це справа часу.

Бойові побратими блокуючих допомагають їм продуктами харчування і всім необхідним — теплими речами, спальниками, ковдрами і та іншим. Рішучості вистояти і перемогти вчорашнім бійцям АТО не позичати. Серед ветеранів, які забезпечують блокаду в Гірському, є і представники Криму, з дня на день до них обіцяють приєднатися і кримські татари, які воювали пліч-о-пліч у складі «Айдара» і «Донбасу».

QHA