КИЇВ (QHA) -

Активісти громадської організації "С14" продовжуватимуть акції, спрямовані проти Української православної церкви Московського патріархату і Києво-Печерська лавра буде центральною локацією таких акцій.

Про це заявив координатор "С14" Маркіян Яциняк.

— Наші наступні акції будуть більш масштабними і більш тривалими. Можливо, у форматі блокади або якогось іншого цікавого креативу, — сказав він.

Яциняк зазначив, що лавра — "головний штаб", звідки поширюються ідеї "русского мира":

— Це знакове, символічне місце — під час євромайдану саме там ховалися "тітушки", там зберігали зброю. У січні 2014 року туди приїздив російський офіцер Гіркін для участі у "хресній ході".

За його словами, на державному рівні має бути чітко позначено: УПЦ МП — це філія Російської православної церкви.

— Необхідно називати речі своїми іменами. Одночасно необхідно працювати з людьми, роз'яснювати їм, щоб вони розуміли, яку церкву вони відвідують, — сказав Яциняк і підкреслив, що Києво-Печерська лавра повинна бути українською.

Нагадаємо, вчора біля Києво-Печерської лаври відбулася акція українських націоналістів, які протестували проти діяльності Української православної церкви Московського патріархату.

Нагадаємо, ввечері 5 січня у Києві біля Києво-Печерської лаври фотокореспонденту видання "Радіо Свобода" Сергію Нужненко завадили зробити фото того, як люди приносять іграшки до входу у рамках флешмобу #принеси_куклу.

Флешмоб був присвячений інциденту у Запоріжжі, де житель квартири на восьмому поверсі, вирішивши накласти на себе руки, стрибнув з вікна. Під тим вікном знаходилися батько із сином, якому і двох років не було — вони збиралися в гості і у цей час вийшли з під'їзду. Реаніматологи зробили для хлопчика все, що змогли, але травми виявилися несумісними з життям.

Служитель Української православної церкви Московського патріархату відмовився завершувати відспівування дитини, яка загинула у результаті падіння на нього самогубці, тому що він хрещений священиками Київського патріархату.

Джерело: Обозреватель

QHA