КИЇВ (QHA) -

В Україні значна частина внутрішньо переміщених осіб з Донецької та Луганської областей досі не може знайти роботу. Про це повідомила аналітик Української Гельсінської спілки з прав людини Алла Блага під час прес-конференції, яка проходила у Києві 17 січня, передає кореспондент QHA.

— Ми не можемо сказати, що переселенці, які мають можливість працювати, роблять це. Залишається частина людей, яка з різних причин не знайшла собі роботу. У регіонах, за даними служби зайнятості, нами було влаштовано від 0,5 до 10% від кількості розміщених в областях осіб. А соціальну допомогу з безробіття отримує до 15%, розповіла Блага.

За її словами, переселенці не можуть знайти роботу на новому місці проживання через те, що їхня профільна освіта була затребувана лише в Донецькій та Луганській областях.

Люди не можуть знайти роботу через те, що, незважаючи на високий рівень освіти, її специфіка полягає в тому, що воно не є актуальним в тих областях, куди вони переїхали. Їхня професія була актуальна в Донецькій та Луганській областях. Це переважно гірничодобувні спеціальності, тому переселенці потребують або перекваліфікації, або додаткового отримання ще однієї вищої освіти,  зазначила вона.

Крім того, через відсутність освіти та досвіду в новій сфері діяльності, заробітна плата на новій роботі не співвідноситься з тими доходами, які переселенці мали раніше, і на яку вони зможуть нормально існувати, зазначила Блага.

Раніше QHA повідомляло, що через неконтрольовану ділянку російсько-українського кордону на Донбасі значно активізувався автомобільний рух.

QHA