ОДЕСА (QHA) -

Вчора пізно ввечері Приморський суд Одеси відправив ще одного активіста Сергія Стерненка в СІЗО, призначивши заставу в розмірі понад 600 тис. гривень. Це викликало бурю обурення в одеситів.

Сьогодні, 25 листопада, губернатор області Максим Степанов поручився за Стерненка.

— Я вважаю, що сума застави — категорично неприпустима. Сергій Стерненко вийде на свободу в понеділок. Я особисто внесу за нього заставу. За справедливість треба боротися. Це не означає, що я згоден з усіма діями Стерненка. І я про це говорив йому і особисто, і публічно. Тут про інше. Про справедливість. Про Літній театр. Про Одесу, одеситів і людяність.  сказав губернатор Одеської області Максим Степанов.

Як відомо, 23 листопада вранці затримали лідера організації "Вуличний фронт" Дем'яна Ганула просто у його квартирі. Активісту вручили підозру у вчиненні правопорушення за ст. 294 КК України (організація масових заворушень, що супроводжувалися насильством над особою, погромами, підпалами, знищенням майна, захопленням будівель або споруд). Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на 60 діб без права внесення застави.

— Ми всі бачили, як поліцейські били кийками і дерев'яними палицями простих громадян. Ми бачили відео, де з натовпу поліцейських вилетіло те, що потім прилетить на голову головному їхньому шефу. Але, незважаючи на все це, замість службового розслідування затримують Дем'яна,  каже активістка Наталія Петропавлівська.

Зараз активісти ГО "Зелений лист" шукають відеодокази непричетності Дем'яна Ганула до масових заворушень у Міськсаду Одеси.

— Є багато відео, де я кажу, що не треба "воювати" з поліцією і порушувати закон, говорив перед судом Ганул.

Також відомо, що підозра за 294 ст. участь у масових заворушеннях, вручена Ігорю Резуну. Суд має відбутися у понеділок о 09.30.

Нагадаємо, що акція на захист Літнього театру відбулася у суботу, 18 листопада. Мирний протест переріс у сутички з поліцією. В ході бійок були застосовані сльозогінний газ, кийки, вибухові пакети.

В суботу повідомлялося про шість травмованих поліцейських, зокрема начальника обласного управління Дмитра Головіна, якому розбили голову. Пізніше прес-служба поліції заявила, що кількість правоохоронців, яким знадобилася допомога, зросла до 20-и.

QHA