КИЇВ (QHA) -

Біля будівлі Печерського районного суду міста Києва, куди раніше доставили лідера партії «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі, збираються активісти.

Як повідомляє кореспондент QHA, точний час початку засідання поки невідомий.

Біля будівлі суду зібралися близько 300 правоохоронців. На місці стоять також 12 автобусів Нацгвардії, близько 10 патрульних автомобілей і дві пожежні машини.

В'їзд до будівлі суду заблокували автомобілі поліції.

QHA повідомляло, що Саакашвілі доставили до Печерського районного суду Києва. У прес-службі партії «Рух нових сил» відзначили, що засідання суду щодо обрання запобіжного заходу призначили на 11:00.

Як повідомлялось, раніше в ГПУ заявили, що прокурори клопотатимуть перед судом про обрання запобіжного заходу для затриманого Міхеїла Саакашвілі у вигляді домашнього арешту із носінням електронного браслету.

Довідка: Силовики затримали екс-губернатора Одещини та нині лідера «Руху нових сил» Міхеїла Саакашвілі 8 грудня. ГПУ та СБУ звинувачують його у сприянні злочинним організаціям. Так, генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Саакашвілі начебто отримав від олігарха Сергія Курченка 500 тисяч доларів і в тому числі на ці гроші фінансував свої протестні акції в Україні.

Зі свого боку, Саакашвілі мав посприяти бізнес-інтересам Курченка. Підставою для звинувачень стали записи телефонних розмов між помічниками Курченка та Саакашівілі та між ними самими.

Міхеїлу Саакашвілі інкримінується ч.2 ст.256 Кримінального кодексу України. Ст.256 КК передбачає кримінальну відповідальність за «заздалегідь не обіцяне сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності шляхом надання приміщень, сховищ, транспортних засобів, інформації, документів, технічних пристроїв, грошей, цінних паперів, а також заздалегідь не обіцяне здійснення інших дій зі створенню умов, які сприяють їхній злочинній діяльності». Ч.2. регламентує, що такі дії, вчинені службовою особою, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Сам Саакашвілі всі звинувачення відкидає.

QHA