КИЇВ (QHA) -

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я» спільно із територіальним медичним об'єднанням «Фтизіатрія» та Київським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді організували 24 березня флешмоб, щоб підтримати всесвітню ініціативу міжнародного партнерства «Зупинимо туберкульоз» (Stop TB partnership) .

— Україна вперше приєдналася до міжнародного флешмобу. Суть заходу засвітити пам'ятки в містах різних країн червоним кольором. Дуже важливо пам'ятати, що туберкульоз виліковний, і не боятися цієї хвороби. Ми дуже хочемо, щоб до акції приєдналися усі міста України, каже Ілона Еленева, директор МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я».

На заході небайдужі люди знайомилися з інформацією про хворобу, читали вірші видатної поетеси, співали пісні. Під кінець акції в небо полетіла сотня повітряних кульок на честь підтримки хворих на туберкульоз.

Ця акція популяризує інформацію про туберкульоз. Ми не просто так вибрали саме цей пам'ятник. Леся Українка хворіла на туберкульоз з 12 років і боролася із недугою все життя з неймовірною мужністю і стійкістю,  розповіла волонтер Наталя.

В умовах соціально-економічної кризи, яка посилюється через військовий конфлікт на Сході країни, лікарі прогнозують погіршення епідемічної ситуації у найближчі роки. В Україні щорічно реєструють близько 30 тисяч нових випадків захворювання на туберкульоз. Кожен шостий хворий помирає, хоча хвороба цілком виліковна. Щоб уберегти себе і своїх близьких, необхідно регулярно проходити флюорографічне обстеження і вчасно звертатися до лікаря.

QHA