СІМФЕРОПОЛЬ / АК'СМЕДЖИТ (QHA) -

Присутні на черговому засіданні у справі «26 лютого» провели біля будівлі суду невеличкий молебень пам'яті по-звірячому вбитого Решата Аметова.

Відео опублікував на своїй сторінці у Facebook Заїр Смедляєв.

15 березня 2014 року у Білогірському районі біля села Земляничне був виявлений труп кримського татарина зі слідами насильницької смерті. Його голова була обв'язана клейкою стрічкою, поряд лежали наручники.

3 березня 2014 року, 39-річний Решат Аметов, протестуючи проти російського вторгнення до Криму, вийшов на одиночний пікет до будівлі Ради міністрів республіки у Сімферополі. Незабаром кілька представників незаконного збройного формування «самооборона» скрутили йому руки, посадили в автомобіль і відвезли у невідомому напрямку. Живим Аметова більше не бачили.

За фактом убивства було порушено кримінальну справу. Самопроголошений «глава» Криму Сергій Аксьонов у зв'язку із цим заявляв, що представники «самооборони» не причетні до викрадення та вбивства кримського татарина.

Через рік рідним загиблого повідомили, що слідство у справі припинене через неможливість встановити виконавців злочину.

Сім'я Аметова втратила єдиного годувальника. Його дружина залишилася одна з трьома малолітніми дітьми.

8 вересня 2015 року правлінням Земляцтва прийняте рішення про посмертне нагородження Решата Аметова знаком «За заслуги перед кримськотатарським народом» як борця за суверенітет і територіальну цілісність України.

18 листопада 2015 року Решат Аметов був посмертно нагороджений орденом «Народний герой України».

ФОТО: скрін з відео

QHA