БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

Вісім з дев'яти кримських татар, яких затримали під час обшуків російських силовиків у Бахчисараї, відпустили.

Про це повідомляють адвокати Рустем Кяміл, Ліля Гемеджі та Ельвіна Семедляєва.

Адвокати повідомили, що всім затриманим інкримінують порушення громадського порядку. Учасникам процесу виписані штрафи від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в загальній сумі дорівнює приблизно 100 тисячам рублів (близько 45 тис. грн). Нерозглянутим залишилася лише справа Ернеста Ібрагімова.

— Одна справа відкладена у зв'язку з тим, що свідки втомилися, або залишили залу. Засідання відбудеться завтра (тобто сьогодні, — ред.), сказали адвокати.

Адвокати наголосили, що вважають справи проти затриманих кримських татар «сфабрикованими».

— Усі факти, які залучені до справи, говорять про невинність хлопців. Але це не бентежить російських слідчих, які всіх притягнули до адміністративної відповідальності, повідомили адвокати.

Також було відзначено, що ОМОН перебував у залі суду протягом усього слухання справи. Адвокати переконані, що, всупереч диктату окупаційної влади, все це продемонструвало згуртованість кримських татар, які не побоялися прийти до суду і підтримати своїх, а також займалися відеофіксацією процесу.

"Суд" зобов'язав затриманих виплатити такі штрафи:

Ісмаїлова Асана Абдурамановича — 20.000 рублів.

Сулейманова Амета Рефатовича  15.000 рублів.

Ішназарова Ельдара Руслановича 20.000 рублів.

Ібрагімова Ернеста Ільясовича  розгляд справи перенесений.

Асанова Рефата 15.000 рублів.

Люманова Ескендера Ізетовича  15.000 рублів.

Асанова Ільнура Рефатовича  15.000 рублів.

Неджиєва Рудема Едемовича  10.000 рублів.

Білялова Руслана Наримановича  10.000 рублів.

Також на волю були відпущені і брати Нурі Ібрагімов та Максуд Аблякімов, яких раніше затримали на бульварі Франка (неподалік від будівлі ФСБ) у Сімферополі.

Нагадаємо, зранку 11 жовтня в Бахчисараї окупанти провели чергові обшуки у будинках кримських татар. За уточненою інформацією, обшуки проходили в будинках:

— Сулеймана Асанова (власник кафе "Салачик'"). Адреса: м. Бахчисарай, Чепуріна, 9.

— Сейрана Салієва (активіст, обшук проходить втретє). Адреса: мю Бахчисарай, вул. Миру, 20, квартира 60.

— Тимура Ібрагімова (громадський активіст). Адреса: мю Бахчисарай, вул. Миру, 14.

— Сервера Зекерьяєва. Адреса: м. Бахчисарай, вул. Гордієнка, 16.

— Мемета Белялова (проживає на сусідній із Сулейманом Асановим вулиці).

Російські ЗМІ вже розповсюдили інформацію, що в анексованому Криму нібито припинили діяльність забороненої в РФ організації «Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі».

Окупанти «судитимуть» Сулеймана Асанова за організацію «терористичної діяльності». Решту 5 затриманих у Бахчисараї — за «участь у терористичній діяльності».

Раніше QHA повідомляло, що дев'яти затриманим у Бахчисараї активістам, які прийшли підтримати земляків під час обшуків, інкримінують частину 1 ст. 20.2.2 КпАП РФ «організація масового одночасного перебування та (або) пересування громадян у громадських місцях, які призвели до порушення громадського порядку». Деяким активістам завдали тілесних ушкоджень. Зокрема сліди побоїв наявні у Ісмаїла Асанова (на голові садно, вдарили по ребрах), Ернеста Ібрагімова (є подряпини на руці) і Рудем Неджиєва (побитий, також є садно на голові).

Джерело: Кримська солідарність

QHA