КИЇВ (QHA) -

Більшість кримчан, які отримали звання «Герой України» до анексії, підтримали незаконні дії Росії на півострові. Про це на прес-конференції у Києві повідомила глава правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.

Згідно із даними правозахисників, всього у списку Героїв України знаходиться 9 кримчан. Двох з них на момент анексії вже не було серед живих, а двоє отримали звання після 2014 року.

— Для нас було важливо поглянути, хто з кримчан був нагороджений цим почесним званням, і як ці люди відреагували на окупацію. На жаль, більшість з них підтримали Росію і заявляли про свою позицію відкрито, — зазначила Печончик.

Серед таких людей доярка з АТ «Широке» Катерина Гордійчук, ректор КІПУ Февзі Якубов, генеральний директор «Масандри» Микола Бойко, глава заводу «Фіолент» Олександр Баталін, а також ректор Таврійського національного університету ім. Вернадського Микола Багров, який після окупації став президентом КФУ.

При цьому Печончик зазначила, що українцям слід пам'ятати про тих героїв, які отримали звання вже після анексії, а саме про кримчанина, Героя Небесної сотні Сергія Кемського і кримського татарина Решата Аметова, вбитого окупантами.

Раніше QHA повідомляло, що українські правозахисники просять Порошенка вручити звання Героя України незаконно засудженому в Криму українському патріотові Володимиру Балуху.

QHA