КИЇВ (QHA) -

У статусі Кримськотатарської національної автономії Криму у майбутньому бачать лише 15% українців. Однак більша частина впевнена, що сепаратизму з боку кримських татар не існує. Про це під час представлення результатів опитування «Кримське питання в Україні», проведеного дослідницькою компанією InMind на замовлення Мінінформполітики заявив старший аналітик Сергій Просяник, передає кореспондент QHA.

— Який статус в Україні? 50% має бути Автономною республікою, як і раніше. Кожен четвертий сказав, що Крим має стати областю України. А 15% вважають, що Крим має бути Кримськотатарською національною автономією... Понад 46% впевнені, що після повернення Криму Україна не зіткнеться із сепаратизмом з боку кримських татар. А понад 36% ніколи не замислювалися над цим питанням, розповів Просяник.

Також він додав, що близько 21% респондентів зазначили, що ставлення до кримських татар з початку російської агресії в Україні значно покращилося. Однак більша частина не відчула якихось змін.

45% вважають, що кримські татари найбільше постраждали від окупації.

Майже 60% респондентів погодилися з думкою про необхідність державної підтримки кримськотатарської культури, зокрема, розвитку кримськотатарського мистецтва, ЗМІ та літератури.

Дослідження, яке проводилося в рамках Стратегії інформаційної реінтеграції Криму, було направлене на виявлення оцінки думки суспільства щодо кримського питання та загальної поінформованості населення.

У рамках дослідження, яке проводилося на початку березня 2017 року, було опитано близько 1000 респондентів у всіх регіонах України, крім окупованого Криму та зони АТО.

QHA