МІНСЬК (QHA) -

МЗС Білорусі вручив послу України ноту у зв'язку із порушенням повітряного простору країни з української сторони.

Про це повідомили у зовнішньополітичному відомстві Білорусі у четвер.

— 28 вересня у МЗС був запрошений посол України в РБ Ігор Кизим. За поданням Міністерства оборони Білорусі керівнику української дипмісії у Мінську була вручена нота у зв'язку з порушенням повітряного простору РБ ​​з боку України літаком "DA-42", заявили у МЗС.

Відзначивши неприпустимість порушень державного кордону, білоруська сторона повідомила, що очікує офіційних пояснень і виходить з того, що Україною буде вжито вичерпних заходів, спрямованих на недопущення повторення подібних інцидентів у майбутньому, сказали в МЗС.

В ході зустрічі було також відзначено, що білоруська сторона задоволена підсумками проведеного Державіаслужбою України розгляду, який показав повну безпідставність раніше озвучених звинувачень на адресу білоруських авіакомпаній, що нібито порушили повітряний простір України, підсумували в МЗС.

У відомстві також наголосили, що Мінськом було висловлено сподівання на професійну і конструктивну взаємодію авіаційних властей двох країн.

Прес-секретар глави Держприкордонслужби України Олег Слободян також прокоментував у Facebook можливе порушення повітряного простору Білорусі патрульним літаком прикордонної служби.

Літак DA-42 Державної прикордонної служби України від 25 вересня виконував плановий політ з метою повітряного моніторингу державного кордону на ділянках Чернігівського та Житомирського прикордонних загонів. Суміжна сторона завчасно була попереджена про виконання польотів відомчим літаком на зазначених ділянках, написав він.

Також Слободян додав, що літак обладнаний системою вторинної локації, що дозволяє органам управління повітряним рухом відстежувати політ літака. Орган правління повітряним рухом «Украерорух» і радіотехнічні підрозділи ПС ЗС України спостерігали політ літака.

Порушень державного кордону з їхнього боку не зафіксовано. Літак обладнаний сучасною навігаційною системою «GARMIN-1000», яка дозволяє екіпажу здійснювати навігацію з високою точністю. За матеріалами об'єктивного контролю відомчої системи відстеження маршруту польоту літака «АВІАТРЕКІНГ» порушень ДК також не зафіксовано, впевнений Олег Слободян.

Він запевнив, що в межах компетенції Держприкордонслужба ще раз перевірить всю технічну документацію, що стосується даного польоту для об'єктивного встановлення істини.

QHA