МІНСЬК (QHA) -

Троє громадян України були затримані в Мінську під час акцій протесту, двох з них суд постановив депортувати на батьківщину, ще одного притягнули до адміністративної відповідальності та заарештували на 15 діб, повідомив офіційний представник департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич.

— Кваліфіковано дрібне хуліганство і непокору законному розпорядженню або вимозі посадової особи державного органу під час виконання ним службових повноважень, — заявив Кирилич.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, Ленінський районний суд Мінська ухвалив рішення заарештувати на 15 діб громадянина України Руслана Терещенка, який був затриманий білоруськими правоохоронцями за участь у протестних демонстраціях 25 березня.

Раніше у той же день мінські силовики затримали двох співробітниць організації КримSOS Євгенію Андріюк та Марію Квіцинську, які перебували в складі міжнародної спостережної місії International Partnership for Human Rights.

Співробітників місії, а також іноземних журналістів, місцевих та іноземних правозахисників (всього 57 осіб) заблокували в офісі організації «Вясна» бійці ОМОН. Пізніше їх відвезли до РВВС, де утримували ще деякий час. Правозахисники і журналісти були відпущені, коли в столиці Білорусі закінчилася акція, приурочена до 99-ї річниці проголошення Білоруської Народної Республіки.

ФОТО: інтернет

QHA