СТРАСБУРГ (QHA) -

Сьогодні, 22 травня, офіційний вісник Європейського Союзу опублікував рішення про безвізовий режим поїздок між Україною та Євросоюзом.

Через 20 днів українським громадянам буде офіційно дозволено в'їзд до країн ЄС без віз.

Нагадаємо, 6 квітня Європейський парламент підтримав надання Україні безвізового режиму з ЄС, 26 квітня процедуру ухвалили посли ЄС, а 11 травня — Рада Міністрів Євросоюзу. Офіційна церемонія підписання відбулася 17 травня в Страсбурзі, на ній була присутня українська делегація на чолі з президентом Петром Порошенком

Міністерство закордонних справ України у відповідь на запит агентства QHA роз'яснило, як безвізовим режимом зможуть скористатися українські громадяни, які проживають у тимчасово окупованій Росією АР Крим, а також на неконтрольованих територіях ОРДЛО.

Для того, щоб скористатися правом безвізових поїздок до Шенгенської зони, громадянину з дійсним паспортом громадянина України потрібно оформити закордонний біометричний паспорт. При в'їзді до Шенгенської зони громадянину України потрібно буде мати документи, що підтверджують мету поїздки, місце проживання, наявність достатньої кількості фінансових коштів на термін перебування і намір повернутися до місця постійного проживання.

Крім того, громадянам необхідно буде придбати поліс медичного страхування і страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу — у випадку подорожі на автомобілі.

У той же час правом безвізових поїздок до Шенгенської зони не зможуть скористатися громадяни України, які перебувають у санкційних списках ЄС та інших міжнародних організацій у зв'язку з незаконною окупацією Російською Федерацією АР Крим.

ФОТО: інтернет

QHA