КИЇВ (QHA) -

До участі в форумі були запрошені 10 турецьких громадян, які, можливо, пов'язані з бізнес-сферою. Однак, як стало відомо QHA, деякі з них навіть не знають про свою «участь» у ньому.

Ще 19 квітня Посольство України в Туреччині оприлюднило брошуру для турецьких представників бізнес-сектору щодо участі в Ялтинському форумі. Перш за все, у ній підкреслювалося, що будь-який підприємець, який був запрошений або хоче за своїм власним бажанням приєднатися до організованого окупантами форуму, не отримавши відповідний дозвіл від української влади, може зіткнутися як з українськими, так і з міжнародними санкціями.

Генеральний центр Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар 19 квітня також зробив офіційну заяву щодо запрошення турецьких підприємців:

— Незаконний захід «Міжнародний Ялтинський економічний форум», організований Російською Федерацією в анексованому Криму, стає ще одним підтвердженням ігнорування Москвою будь-яких законів.

У заяві нагадали, що економічні санкції застосовуються, в першу чергу, відносно фізичних або юридичних осіб, або будь-яких інвесторів з економічними і торговельними зв'язками з Кримом.

На тлі неодноразових заяв турецьким урядом про невизнання російської окупації Криму, участь підприємців Туреччини у даному заході вважалася б за зраду відносно зовнішньополітичного курсу Республіки. Українські чиновники вже попередили турецьких громадян про можливі наслідки подібного візиту.

З отриманої інформагентством QHA інформації відомо, що до участі в форумі були запрошені:

Кюршат Тюзмен — екс-міністр зовнішньої торгівлі Туреччини.

Аккан Сувер — колишній спікер Партії націоналістичного руху.

Бахадир Аксой — член правління «Aksoy Holding».

Дженгіз Гюльдамласи — будівельна фірма «Дженай».

Наіда Джамукова — фірма «Nergiz».

Уміт Кайя — Голова ради з торговельного бізнесу.

Унвер Сель — проросійський кримський татарин, бізнесмен.

Юджель Реджеп Левент — фірма «Taksan».

Шаміль Айрим — колишній депутат.

Мехмет Караджа — бізнесмен.

А також представники інформаційних агентств TRT і ATV.

Як повідомило джерело QHA, редакція телеканалу TRT відмовилася брати участь у заході в зв'язку зі статусом кримського півострова.

Один із нібито запрошених на форум гостей Аккан Сувер розповів, що сам не розуміє, як опинився у списках гостей:

— Мені нічого не відомо про таке запрошення. І я не розумію, чому звучить моє ім'я. Зараз я в Туреччині. І я стурбований, що моє ім'я використовується з якоїсь невідомої причини.

З подібним обуренням ситуацію для інформагентства прокоментував і екс-міністр зовнішньої торгівлі Туреччини Кюршат Тюзмен:

— Я нічого не чув про таке запрошення. Коли я ще очолював міністерство, то у нас були чудові стосунки з Кримом, для нас було пріоритетом інвестування в півострів, і ми навіть тісно працювали з паном Джемілєвим. І я не збираюся приймати будь-яке запрошення.

Крім запрошень бізнесменів і політиків, російські джерела заявляли і про візит від Туреччини президентської делегації. Однак і це виявилося брехнею.

Генеральна Асамблея ООН неодноразово офіційно засуджувала як російську окупацію Криму, так і порушення прав людини на півострові, а безліч держав, таких як США, Японія, Канада, країни ЄС та інші, ввели політичні та економічні санкції проти РФ, але Москва продовжує проводити на анексованій українській території різні заходи.

ФОТО: інтернет

QHA