КИЇВ (QHA) -

Без кримських татар уявити сучасну Україну неможливо, а значить, вивчаючи їхню історію, ми пізнаємо себе. Про це у коментарі QHA заявив історик Андрій Іванець, який є автором післямови до монографії про першого голову уряду Кримської Народної Республіки, першого муфтія Криму Номана Челебіджихана.

Сьогодні у Києві відбулася публічна лекція, присвячена життю Номана Челебіджихана, на якій Іванець розповів про шляхи становлення видатного кримськотатарського політичного діяча. За його словами, історія кримських татар є невід'ємною частиною історії української політичної нації.

— Кримські татари — корінний народ Криму, а значить, і України. Все, що відбувалося з ними (на початку ХХ століття і сьогодні — ред.) у повній мірі належить кримським татарам і українцям. Пізнаючи історію Криму, ми пізнаємо себе, — підкреслив Іванець.

Історик розповів, що, за його спостереженнями, українці сьогодні починають цікавитися історією Криму.

Як повідомляло QHA, у Києві відбулася презентація перекладу книги кримськотатарського письменника-класика Юнуса Кандима про лідера кримськотатарського національного руху у 1917 році Номана Челебіджихана. Вперше книга вийшла у 2002 році кримськотатарською.

QHA