СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Ветеран національного руху кримських татар 89-річний Лутфі Бекіров, який за радянських часів був тричі засуджений за свою правозахисну діяльність, закликав кримських татар зібратися біля будівлі Верховного суду у Сімферополі в день оголошення вироку заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу.

— У нашому кримськотатарському національному русі завжди була традицією підтримка репресованих товаришів. Так було в місті Бекабад 1966 року, коли після нашого арешту перед будівлею міліції зібралися тисячі співвітчизників. Так було під час судових процесів у Ташкенті та інших містах Узбекистану. У 60-70-і роки ми збиралися на кожен судовий процес у містах Криму.

11 вересня буде оголошено вирок Ахтему Чайгозу. Ми повинні зібратися біля будівлі суду і вислухати вирок не тільки йому, але і всім тим, хто був із ним 26 лютого, а це найкращі представники народу. Ми почуємо вирок кримськотатарського народу. Ось де ми повинні показати нашу єдність не на словах, а на ділі. Мені 89 років і я прийду підтримати Ахтема, написав він.

QHA повідомляло, що кримські правоохоронці отримали право на повну «свободу дій» стосовно тих, хто підтримає Ахтема Чийгоза в день оголошення вироку.

«Верховний суд Криму» винесе вирок Ахтему Чийгозу 11 вересня.

Після 150 засідань 1 серпня окупаційні судді завершили слідство у справі заступника голови глави Меджлісу.

9 серпня у своєму останньому слові в «суді» Ахтем Чийгоз заявив, що прийме винесений йому вирок за весь кримськотатарський народ.

Заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема з партії «Русское единство». Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

ФОТО: Crimean Tatars

QHA