КИЇВ (QHA) -

Член Меджлісу кримськотатарського народу, голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв повідомив, що окупанти в анексованому Криму почали розсилати кримським татарам листи-повідомлення про включення їх до списку кандидатів у присяжні.

За його словами, тільки в Ічкінському (Радянському) районі було розіслано 800 таких листів, а по всьому Криму — тисячі.

Згідно з прийнятими поправками до Федерального Закону РФ "Про присяжних засідателів федеральних судів загальної юрисдикції в Російській Федерації", колегії присяжних працюватимуть у судах першої інстанції: районних і гарнізонних військових судах.

Вони будуть розглядати справи, пов'язані з тяжкими та особливо тяжкими злочинами, за якими у вигляді покарання не може бути призначена смертна кара або довічне позбавлення волі. Колегія присяжних в районному суді складатиметься з 6 людей. У законі детально прописаний порядок відбору кандидатів у присяжні.

Барієв зазначив, що, на перший погляд, нічого страшного тут немає і участь громадян як «присяжних» робить судову систему відкритішою і прозорішою. Однак цей процес має особливе значення в анексованому Криму.

Член Меджлісу вважає, що масова участь громадян як присяжних легітимізує окупаційну судову систему.

Оскільки присяжні засідателі розглядатимуть справи, пов'язані з тяжкими і особливо тяжкими злочинами, але за якими у вигляді покарання не може бути призначена смертна кара або довічне позбавлення волі, то громадяни стануть співучасниками прийняття неправосудних рішень щодо наших співвітчизників  політичних в'язнів. Адже сьогодні окупанти звинувачують наших співвітчизників за тяжкими статтями: «тероризм», «сприяння тероризму», «диверсійна діяльність», «вимагання», пояснив він на своїй сторінці у Facebook.

Також, за словами Барієва, на міжнародних майданчиках російська сторона інформуватиме, що ніякого етнічного та релігійного переслідування у Криму немає, тому що серед присяжних є кримські татари та українці, православні та мусульмани тощо.

Нагадаємо, вчора Ескендер Барієв повідомив, чому його родичів викликали на допит в ФСБ.

Він наголосив, що ФСБ тисне на нього і його близьких з метою створення перешкод його правозахисній діяльності.

У грудні минулого року родичів Барієва викликали на допит в ФСБ. Повістки про виклик на допит до слідчого ФСБ прийшли його батькові, матері, сестрам, дружині і тещі.

QHA