СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

"Верховний суд Криму" скасував постанову Роздольненського «суду» про домашній арешт для кримського активіста Володимира Балуха, після чого знову відправив його під домашній арешт.

Адвокат Балуха подавав апеляцію на домашній арешт у цілому як на «незаконне рішення суду», а прокурор клопотала про прийняття нової постанови, оскільки попередня, на її думку, була незаконною.

Балух просив пом'якшити йому умови домашнього арешту, зокрема, отримати можливість допомагати літній матері та спілкуватися з цивільною дружиною Наталею.

У результаті суддя скасував постанову Роздольненського "райсуду" від 1 грудня про обрання запобіжного заходу Балуху у вигляді домашнього арешту і виніс нове рішення, яким знову обрав запобіжним заходом домашній арешт на два місяці.

Балуху, як і раніше, заборонено виходити за межі житлового приміщення, в якому він проживає, спілкуватися зі свідками обвинувачення і користуватися інтернетом. Суддя також від себе додав, що Балух може спілкуватися з цивільною дружиною Наталею, хоча остання проходить у матеріалах справи як свідок звинувачення, а також відвідувати туалет, розташований у дворі.

Балух залишиться під домашнім арештом до 1 лютого 2018 року, захист має намір оскаржити сьогоднішнє рішення суду.

Нагадаємо, вчора в Сімферополі пройшло чергове засідання "суду" Роздольненського району у справі політв'язня Володимира Балуха.

QHA повідомляло, що Роздольненський районний "суд" повинен був допитати в якості свідка у справі Володимира Балуха начальника управління ФСБ по Криму Віктора Палагіна, однак той не з'явився до суду. Інші співробітники ФСБ, Леонов і Забара, викликані судом в якості свідків, також не з'явилися на судове засідання.

Раніше захист Володимира Балуха повідомив, що буде оскаржувати рішення суду, який змінив запобіжний захід затриманому на домашній арешт, але без права переміщатися прибудинковою територією та спілкуватися за телефоном з адвокатами.

Відзначимо, що 24 жовтня підконтрольний Кремлю Роздольненський районний "суд" залишив під вартою українського активіста Володимира Балуха до 16 січня 2018 року.

Під час дебатів прокурор заявив, що підстав для зміни тримання під вартою не з'явилося, і що Балух, перебуваючи на волі, нібито може почати знову займатися «протиправною діяльністю».

Раніше Роздольненський «суд» Криму 4 серпня виніс вирок Балуху — 3 роки і 7 місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

QHA