РОЗДОЛЬНЕ (QHA) -

Роздольненський районний "суд" анексованого Криму обрав для Володимира Балуха запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 19 червня 2018 року, повідомляє правозахисна організація Crimean Human Rights Group на своїй сторінці у Facebook.

За інформацією правозахисників, таке рішення оголосила "суддя" Тетяна Пиркало.

Запобіжний захід обрали у рамках кримінальної справи, порушеної проти нього за ч. 2 ст. 321 КК РФ під час тримання активіста під вартою (дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства).

Цю кримінальну справу проти українця завели у серпні 2017 року, після того, як Балух та його адвокат подали скаргу в поліцію на незаконні дії начальника Роздольненського ІТТ Валерія Ткаченка, який ображав і вдарив українця. У відповідь Ткаченко подав свою скаргу на українця. За заявою Ткаченка, Слідчий комітет РФ 22 серпня 2017 року порушив кримінальну справу проти активіста.

За версією слідства, Володимир Балух 11 серпня 2017 року під час ранкового огляду камер ІТТ в коридорі вдарив ліктем у живіт капітана Валерія Ткаченка, після чого політв'язень зайшов у камеру №2, узяв флакон миючого засобу і знову вдарив начальника ІТТ по правій руці.

За інформацією захисту українця, начальник ІТТ селища Роздольне Ткаченко сам напав на Володимира, а саме вдарив, ображав нецензурною лайкою, принижував за національною ознакою. Все це було зафіксовано на відео в ІТТ. Однак за заявою Балуха розслідування відносно Ткаченка так і не розпочали.

Нагадаємо, сьогодні Володимир Балух оголосив безстрокове голодування, протестуючи проти цього вироку суду. 19 березня українця мають перевести в одиночну камеру СІЗО, в якій окупанти будуть його тримати у період голодування.

Нагадаємо, Роздольненський районний «суд» в окупованому Криму засудив Володимира Балуха на 3 роки і 7 місяців позбавлення волі за його громадянську позицію. Володимир Балух буде відбувати термін в колонії-поселенні. Українського активіста взяли під варту в залі суду.

Володимир Балух — кримський фермер, який вивісив у 2014 році на своєму будинку український прапор, який неодноразово зривали кримські силовики. У листопаді 2016 року Володимир прикріпив на свій будинок табличку з написом «вул. Героїв Небесної Сотні, 18». За його словами, після цього йому почали надходити погрози від місцевої адміністрації та поліції про те, що якщо він не зніме табличку, то у нього вдома можуть "знайти" наркотики або зброю, що, власне, і сталося.

QHA