КИЇВ (QHA) -

Українські журналісти та правозахисники на прес-конференції на тему: «Журналіст Фікрет Гусейнлі — заручник азербайджанського режиму на території України?» зажадали від влади країни повернути паспорт Фікрету Гусейнлі для того, щоб він зміг залишити Україну і повернутися до Нідерландів, передає кореспондент QHA.

Учасники прес-конференції повідомили, що у разі його депортації в Азербайджан йому загрожує переслідування, розповіли про заарештованих в Азербайджані журналістів і зажадали у влади повернути голландському журналісту його паспорт.

Азербайджанська правозахисниця Лейла Юнус, яка також долучилася до конференції з Європи, повідомила, що в Азербайджані є близько 150 політичних в'язнів.

На конференції також повідомили, що в Азербайджані близько 12 журналістів перебувають під арештом.

Фікрет Гусейнлі — громадянин Нідерландів азербайджанського походження. У 2006 році, після того, як на нього було скоєно замах, він залишив Азербайджан і отримав політичний притулок в Голландії, незабаром уряд цієї європейської країни надав йому громадянство.

У жовтні 2017 року Гусейнлі у якості журналіста прибув до Києва, а повертаючись додому був затриманий в аеропорту "Бориспіль". Журналіст провів близько двох тижнів у СІЗО, після чого суд звільнив його, однак паспорт Гусейнлі так і не повернули.

Як заявив правозахисник і адвокат журналіста Дмитро Мазурок, Гусейнлі був затриманий півроку тому в аеропорту "Борисполя" по лінії Інтерполу на вимогу Баку.

— Наразі Гуйсенлі не перебуває у базі Інтерполу, організація видалила його з числа розшукуваних людей у зв'язку із тим, що азербайджанська сторона повідомила про нього всупереч правилам Інтерполу. Інтерпол з'ясував, що оголошення в розшук було незаконним, — повідомив він.

За словами адвоката, зараз проходить екстрадиційна перевірка і обласна прокуратура встановлює, чи є обставини, що перешкоджають екстрадиції Гусейнлі в країну походження — Азербайджан.

— Сподіваюся, що за тиждень Генпрокуратура встановить, що неможливо видавати журналіста в Азербадйжан, де він піддавався тортурам, — розповів адвокат.

Як заявив Гусейнлі в інтерв'ю QHA, прокурор Київської області Рустам Сутко, після того, як він був звільнений, незаконно забрав із СІЗО паспорт Гусейнлі.

У зв'язку із цим нардеп Микола Княжицький зажадав повернути паспорт Гусейнлі, проте Печерський районний суд Києва ухвалив рішення залишити паспорт в прокуратурі.

Нагадаємо, 27 жовтня Апеляційний суд Київської області відпустив на поруки народному депутату Миколі Княжицькому опозиційного азербайджанського журналіста Фікрета Гусейнлі, якого затримали 14 жовтня в аеропорту «Бориспіль».

Фікрет Гусейнлі подякував українському суду, своєму адвокату, а також депутату, який погодився взяти його на поруки.

QHA