КИЇВ (QHA) -

Під час масштабної антикорупційної операції, яка 24 травня проходить в Україні, був затриманий екс-губернатор Луганської області Олександр Антипов з $ 3,8 млн готівкою.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков у Фейсбуці.

Міністр показав фотографії затримання Антипова і додав, що під час обшуку у колишнього губернатора вилучили $ 3,8 млн.

— Це тільки те, що у пана Антипова, затриманого сьогодні під час найбільшої спільної операції Нацполіції та військової прокуратури, було при собі — так би мовити, на «кишенькові витрати».

Аваков розповів, що раніше Антипов був губернатором Луганської області, а пізніше — начальником обласного управління Податкової адміністрації та керівником ГУ Міндоходів.

За словами міністра, Антипову та всім чиновникам, затриманим сьогодні за підозрою в корупції, інкримінують участь у «схемі, розробленій колишнім міністром Міністерства доходів і зборів Клименком — так званих податкових майданчиків».

— По суті, це була схема контролю над усіма конвертаційними центрами в країні, яка дозволяла підприємствам ухилятися від сплати податків на мільярдні суми. Зрозуміло, ці податки все одно платилися, тільки не до держбюджету, а до бюджетів державних чиновників — вищих, міністра і його патронів. Але і на місцях, судячи з обшуків, дещо перепадало. Станом на сьогодні встановлена ​​сума збитку від роботи «майданчиків» становить 96 мільярдів гривень.

Глава МВС також додав, що в операції задіяли 1700 поліцейських і 500 військових прокурорів. Одночасно були проведені 454 обшуки.

Як повідомляло QHA, раніше військовий прокурор Анатолій Матіос розповів, що затримані 24 травня «податківці» будуть на авіатранспорті доставлені до аеропорту, де їм вручать підозри, після чого їх доставлять до Печерського районного суду столиці для обрання запобіжного заходу.

ФОТО: Фейсбук Арсена Авакова

QHA