СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

На 87-му засіданні у «справі Чийгоза» у підконтрольному Кремлю Верховному суді Криму обвинувачений в участі у масових заворушеннях 26 лютого 2014 року Алі Асанов заявив, що кримський муфтій Еміралі Аблаєв пропонував йому дати свідчення проти Ахтема Чийгоза в обмін на звільнення з СІЗО, а слідчий намагався змусити визнати свою провину й оговорити Ахтема Чийгоза.

Вчора, 6 березня, адвокат заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза Микола Полозов повідомив, що муфтій Криму Еміралі Аблаєв умовляв фігуранта «справи 26 лютого» Мустафу Дегерменджі дати свідчення проти Ахтема Чийгоза, тим самим надавши сприяння у фабрикації справи.

Нагадаємо, як писало QHA, раніше допитаний «судом» у справі Чийгоза в статусі «іншої особи» Ескендер Набієв зізнався, що визнав свою провину у «справі 26 лютого», щоб зупинити кримінальне провадження відносно себе.

Ахтем Чийгоз більше двох років утримується у СІЗО, очікуючи винесення вироку. На «суді» він неодноразово заявляв, що не визнає свою провину і має намір до кінця боротися за правду. У своїх зверненнях до співвітчизників він дякував їм за підтримку і закликав «нічого не боятися на рідній землі».

QHA