АЛЕППО (QHA) -

Евакуація мирного населення і сирійської опозиції з блокованих режимом Башара аль-Асада східних районів Алеппо, яка тривала тиждень, завершена, передає АА.

Одночасно була закінчена і евакуація з населених пунктів Фуа і Кефрейи у провінції Ідліб, які знаходяться під контролем сирійської опозиції.

За останні три дні з Алеппо було вивезено 3,5 тисячі осіб. З моменту початку операції (15 грудня) сотнями автобусів і тисячами автомобілів були евакуйовані майже 45 тисяч осіб.

Наступним етапом є вивезення 1500 осіб з обложених режимом міст Мадайя і Ез-Забадані (Дамаск).

Читайте на QHA: Піррова перемога Асада і Путіна у Сирії

Одночасно із закінченням процесу евакуації із східних районів Алеппо Башар аль-Асад заявив про повне повернення контролю над зруйнованим містом:

— Це основний крок на шляху до припинення тероризму на всій сирійської території та забезпечення обставин для пошуку вирішення і завершення війни, — заявив президент Сирії.

Нагадаємо, що з 15 грудня у зв'язку з режимом припинення вогню в Сирії проходила операція з евакуації мирного населення із зруйнованого Алеппо до підконтрольного сирійської опозиції міста Ідліб.

Алеппо — друге найбільше після Дамаска сірійське місто, розташоване у 40 кілометрах від турецького кордону. Західна частина міста знаходиться під контролем режиму Башара аль-Асада, східна була підконтрольна сирійській опозиції.

Громадянська війна в країні почалася у березні 2011 року з розстрілу військовослужбовцями мирних демонстрантів. В якості союзника репресивного режиму Башара аль-Асада Росія систематично проводила авіаудари нібито по позиціях сирійської опозиції в східному Алеппо, при цьому регулярно знищуючи мирне населення.

ФОТО: інтернет

QHA