ГУРЗУФ (QHA) -

Заборона уряду окупантів з Росії наближатися до пам'яток Гурзуфа у зв'язку із тим, що ці території передані під контроль табору «Артек», може зірвати курортний сезон у цьому регіоні. Про це повідомляє видання «BlackSea News».

Зокрема місцеві жителі згадали, що відтепер приватним бортам заборонено пропливати між скелястих островів Адаларів, що є безпрецедентною для Криму ситуацією.

— Екскурсійні катери тепер не зможуть між Адаларами пропливати, як це було завжди, і за Радянського Союзу, і за України. Це абсолютно безпрецедентний заборона. За СРСР Адалари хоч і вважалися прикордонною зоною, яка була чітко визначена і конкретно охоронялася, ми спокійно до них підпливали. Зараз це неможливо, повідомив громадський працівник.

Активісти згадали кримські «суди», що у своїх рішеннях постійно стають на бік «Артека», що дозволяє табору «відкушувати» шматок за шматком від пам'яток біля Гурзуфа.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, рішенням окупаційного керівництва табору «Артек», з огляду на розширення його території, було вказано знести кілька значущих історичних об'єктів.

Першою ця доля спіткала старовинну дачу, зведену за проектом академіка Бекетова 1903 року.

«Керівництво» табору не прийняло всерйоз заяви краєзнавців, що ця будівля є пам'ятником історії та архітектури. Аргументація наступна — будівля не має історичної цінності, оскільки не внесена до офіційного списку культурної спадщини Криму. Історики та краєзнавці стверджують, що це помилка, адже до окупації півострова дача Бекетова входила до офіційного списку пам'яток Криму.

ФОТО: інтернет

QHA