КИЇВ (QHA) -

Муфтій Духовного управління мусульман АР Крим (ДУМ АРК) Айдер Рустамов прокоментував заяву Віктора Єленського. Єленський, голова підкомітету з питань державної політики у сфері свободи совісті та релігійних організацій Верховної Ради, розповів кореспонденту QHA про те, що США можуть накласти на Росію санкції за порушення релігійних свобод.

— Якщо дійсно вдасться накласти на Росію санкції, то це прекрасно. Але при цьому всьому, не потрібно забувати, що на сьогодні правопорушення, за які людей притгають з релігійних, екстремістських або ще якихось мотивів у Криму, в більшості випадків пов'язані з етнічною ознакою. Ця причина — першочергова. Це видно неозброєним оком. Є нова статистика щодо порушень прав людини на початок 2018 року: було організовано 9 обшуків, з них — 9 у кримських татар. Загальна кількість затримань — п'ять, з них чотири — кримські татари. Провели 7 допитів, з них 6 разів допитували кримських татар, виписано 11 штрафів, татарам — 8. Арешти: з чотирьох випадків кримські татари — три.

На думку Айдера Рустамова, потрібно не тільки пам'ятати про етнічний чинник переслідувань в Криму, але й завжди робити акцент на ньому.

Справи заводять під різними "ярликами", як наприклад, справа "Хізб ут-Тахрір". Завжди потрібно робити акцент на тому, що етнічний фактор є домінуючим і чільним. Переслідують саме кримських татар і це видно неозброєним оком.

Нагадаємо, низка релігійних і громадських організацій мусульман України підписали Соціальну концепцію, яка пояснює ставлення ісламу до важливих аспектів соціального життя.

Раніше QHA повідомляло, що в Криму затримано чергового громадянин України.

QHA