СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Так званий Верховний суд відхилив апеляції фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» на продовження арешту. Зокрема була відхилена скарга адвокатів Вадима Сірука. Про це повідомляє у своєму відеозверненні Еміль Курбедінов.

— Основне питання, яке піднімалося і Вадимом, і мною це відкрите судове засідання. Ми вважаємо, що абсолютно необгрунтовано в цьому суді проходять закриті судові засідання. Вадим про це сказав. Він просив провести відкрите засідання, привести слухачів. Але суд відмовив. Я просив хоча б про те, щоб оголошення вироку було відкритим, що відповідає Кримінально-процесуального кодексу. Згідно із законом, навіть якщо засідання закрите, то саме оприлюднення результату вони повинні проводити відкрито. Цей аргумент не був прийнятий судом.

Також Курбедінов нагадав, які «аргументи» використовують «судді», намагаючись пояснити причину відмови у відкритих засіданнях.

Судді стверджують, що «ці люди підозрюються, обвинувачуються у тероризмі», — це раз, в Росії нестабільне становище, наприклад, сталися вибухи у Санкт-Петербурзі... Все будується на припущеннях, голова «Верховного суду» приймає все за чисту монету і виносить відповідну постанову.

Також з'явилася інформація від адвоката Джеміля Темішева про те, що апеляція захисту Арсена Джеппарова теж відхилена.

Раніше QHA повідомляло, що 6 серпня підконтрольний Кремлю Верховний суд анексованого Криму продовжив термін арешту до 8 жовтня шістьом фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір».

Нагадаємо, 11 лютого 2016 року у Криму почалася хвиля обшуків у будинках кримських мусульман з метою виставити їх «терористами». Вісьмох з дванадцяти затриманих відпустили. Під вартою залишаються Емір-Усеїн Куку, Вадим Сірук, Енвер Бекіров та Муслім Алієв. Всі вони були затримані за підозрою в участі в організації Хізб ут-Тахрір, яка в Росії вважається терористичною.

Рефат Алімов і Арсен Джеппаров були затримані силовиками 18 квітня 2016 року.

Так звана «справа Хізб ут-Тахрір» стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями-мусульманами у Криму. Називаючи свої репресивні операції боротьбою з тероризмом, силовики вриваються в оселі, проводять незаконні обшуки і затримання.

ФОТО: інтернет

QHA