АНКАРА (QHA) -

Російська Федерація відповість за всі свої злочини проти людяності згідно з міжнародним правом. Таку заяву опублікував Генеральний центр Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар у Туреччині сьогодні, 11 вересня, у зв'язку із винесенням вироку заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу.

Варвари, які окупували нашу Батьківщину, сьогодні додали ще одну монету в скарбничку своїх знущань над законом у Криму.

Жодному з рішень, прийнятих підконтрольними Росії судами щодо кримськотатарського народу і його окремих представників, немає місця ні у правовому полі, ні у рамках людської совісті.

Ні наш народ, ані жоден представник людства, що поважає себе, не визнавав і не визнає цих рішень.

Вчинені Росією в Криму злочини проти людяності розглядатимуться і каратимуться згідно з міжнародним правом.

Як повідомляло раніше QHA, сьогодні, 11 вересня, так званий Верховний суд Криму у повному обсязі підтримав звинувачення стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке вимагала для нього прокуратура  8 років позбавлення волі.

Президент України Петро Порошенко назвав справу Ахтема Чийгоза, за якою окупаційна влада Криму винесла вирок 11 вересня, «черговим вироком Росії, яку ООН визнала окупантом».

Після 150 засідань 1 серпня окупаційні судді завершили слідство у справі Ахтема Чийгоза.

9 серпня у своєму останньому слові на «суді» Ахтем Чийгоз заявив, що прийме винесений йому вирок за весь кримськотатарський народ.

Заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема з партії «Русское единство». Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

ФОТО: інтернет

QHA