КИЇВ (QHA) -

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International показала відеоролик, присвячений долі кримського татарина, правозахисника Емір-Усеїна Куку, який незаконно утримується в російській в'язниці.

Кримськотатарському правозахиснику загрожує 25 років в'язниці.

Коли окупований Крим охопила хвиля насильницьких зникнень активістів, Куку не зміг залишитися осторонь і приєднався до Кримської контактної групи з прав людини.

Активність Еміра-Усеїна не залишилася непоміченою. Починаючи з липня 2014 року, до нього кілька разів навідувалися працівники ФСБ і пропонували стати їхнім інформатором, але Емір-Усеїн кожного разу відмовлявся.

За це він дуже сильно поплатився. ФСБ двічі проводила обшук у його будинку. Перед першим обшуком співробітники ФСБ побили Еміра-Усеїна прямо на вулиці на очах у перехожих.

Після другого обшуку, у лютому 2016 року, його заарештували, і з тих пір він перебуває під вартою за звинуваченням у «членстві у терористичній організації» і «плануванні захоплення влади насильницьким способом».

Amnesty International закликає всіх небайдужих людей приєднатися до кампанії зі звільнення Емір-Усеїна Куку і підписати петицію до генерального прокурора Російської Федерації з вимогою зняти усі звинувачення з правозахисника і припинити переслідувати його родину.

Петицію можна підписати тут.

Як писало QHA, в Україні пройде марафон на захист правозахисників, яких переслідують уряди різних країн. Марафон написання листів цього року носить назву "Пліч-о-пліч з відважними".

Героями марафону є Емір-Усеїн Куку (Україна), Джулгаз Маннан (Бангладеш), Шакілія Джексон (Ямайка), Магадін (Чад), Ні Юлань (Китай), Кловіс Разафімалала (Мадагаскар), Сакріс Купіла (Фінляндія), Ідиль Есер і " Стамбульська десятка "(Туреччина).

QHA