КИЇВ (QHA) -

Росія повинна негайно звільнити 76-річного кримськотатарського активіста Сервера Караметова, якого затримали за проведення одиночного пікету на підтримку переслідуваних кримських татар, сказано у заяві правозахисної організації Amnesty International.

Правозахисники нагадують, що Караметов був засуджений напередодні до 10-денного адміністративного арешту за те, що проводив пікет на підтримку в'язня совісті Ахтема Чийгоза та інших жертв політично мотивованих переслідувань. Одиночна акція проходила перед будівлею Верховного суду Криму, який діє під контролем «влади» окупованого регіону.

— Арештовувати літню людину зі слабким здоров'ям і кидати її за ґрати через плакат черговий приклад безперервної кампанії російської влади з придушення мирного активізму кримськотатарської громади, заявила Оксана Покальчук, виконавчий директор Amnesty International Україна.

Також вона зазначила, що цей випадок уособлює тривале жорстоке переслідування кримськотатарських активістів.

— Сервер Караметов має бути звільнений негайно і беззастережно, додала вона.

У заяві правозахисників зазначено, що на відеозаписі арешту від 8 серпня видно, як літнього чоловіка, який тримає рукописний плакат, затримують і садять в авто відразу четверо поліцейських. Наступного дня ввечері Залізничний районний суд Сімферополя визнав Караметова винним у непокорі «законним вимогам» співробітників поліції.

— Крім цього, Караметова оштрафували на 10 000 рублів за порушення закону про мітинги. Цей штраф є надзвичайно великим для регіону, де середньомісячна пенсія сягає трохи більше 11 000 рублів. Згідно з надмірно суворим російським законодавством про мітинги, практично будь-який вуличний протест за участю двох і більше осіб вимагає попереднього узгодження з боку влади. Ця вимога не поширюється на так звані «одиночні пікети», але закон передбачає повну заборону на протести в ряді місць, зокрема — поблизу судів,  сказано у повідомленні.

Також Amnesty International констатував, що зараз настав безпрецедентне час російських репресій.

— Меджліс заборонили як екстремістську організацію, його лідерів заарештовують або насильно висилають з батьківщини, кримськотатарські засоби масової інформації ліквідовують. Виникає питання — що далі? До чого можуть дійти ці репресії в майбутньому?  сказала Оксана Покальчук.

Як повідомляло QHA, 8 серпня Сервера Караметова, що вийшов на одиночний пікет до будівлі підконтрольного Кремлю «Верховного суду» анексованого Криму, затримали російські силовики. Літній активіст вийшов на одиночний пікет на підтримку Ахтема Чийгоза, у справі якого в суді того дня проходили дебати.

У той же день Залізничний районний «суд» Сімферополя оштрафував літнього активіста на 10 тисяч рублів. А вже увечері 9 серпня «суд» дав йому 10 діб арешту за нібито «непокору поліції».

ФОТО: інтернет

QHA