КИЇВ (QHA) -

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International вимагає від російської влади негайно і беззастережно звільнити кримськотатарського правозахисника Еміра-Усеїна Куку, припинити його кримінальне переслідування і зняти з нього всі звинувачення.

Про це йдеться в заяві організації.

— Кожного разу суд продовжує термін арешту Емір-Усеїна Куку, якого переслідують насправді не за «участь у діяльності терористичної організації» або «підготовці до насильницького захоплення влади», а за його мирну правозахисну діяльність. Ми вимагаємо покласти край цій несправедливості, зняти з нього всі звинувачення і негайно звільнити його, — зазначила директор Amnesty International Україна Оксана Покальчук.

Сам суд над Еміром-Усеїном Куку, йдеться у зверненні, є порушенням міжнародного гуманітарного права, згідно з яким Російська Федерація не має права судити жителя окупованої території у військовому суді.

Нагадаємо, Ростовський окружний військовий суд, виїзне засідання якого пройшло сьогодні в приміщенні підконтрольного Кремлем Кримського гарнізонного суду, залишив під вартою фігурантів надуманої «ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір».

Для всіх підозрюваних продовжили утримання під вартою до 27 травня 2018 року. Крім того, Емір-Усеїна Куку та інших затриманих етапують з Криму. Попереднє судове засідання відбудеться 11 грудня в Північно-Кавказькому суді в Ростові.

Раніше QHA повідомляло, що прокурор зажадав продовження терміну утримання під вартою Емір-Усеїну Куку ще на 6 місяців. Тим часом адвокат підзахисного просив про запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, так як законних підстав тримати Емір-Усеїна Куку під вартою немає.

QHA