КИЇВ (QHA) -

Правозахисники впевнені, що адвокат Еміль Курбедінов був необгрунтовано затриманий в анексованому Криму за користування правом на вільне вираження поглядів з метою перешкоджання його адвокатської діяльності. Організація Amnesty International називає Курбедінова «в'язнем совісті».

— Його затримання і вирок є відображенням більш широкої тенденції утисків тих, хто протидіє окупації (в основному це стосується спільноти етнічних кримських татар), з боку російської влади, — зазначають правозахисники.

Як повідомляло QHA, сьогодні, 31 січня, на Майдані Незалежності в Києві пройде акція на підтримку адвоката Курбедінова. Участь у ній візьмуть представники громадських організацій, Меджлісу кримськотатарського народу, адвокати, активісти. Запрошені також представники міжнародних правозахисних організацій та МЗС.

Учора російські адвокати, у тому числі ті, які працюють в окупованому Криму, звернулися до Федеральної палати адвокатів Російської Федерації з проханням прийняти низку заходів щодо захисту адвоката Еміля Курбедінова і не допустити його суто політичного переслідування.

Нагадаємо, адвоката Еміля Курбедінова затримали вранці 26 січня і звинуватили в правопорушення за статтею 20.3 КоАП РФ (пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки екстремістських організацій, або інших атрибутики або символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами) за публікацію в соцмережі 2013 року. Курбедінов визнав провину частково, зазначивши, що публікацію розмістив, але екстремістською пропагандою, яку йому інкримінують, не займався. Рішенням суду його визнали винним і заарештували на 10 діб.

ФОТО: інтернет

QHA