КИЇВ (QHA) -

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International оголосила акцію допомоги українському політв'язню Станіславу Клиху, у якого продовжує погіршуватися здоров'я через тортури у російській в'язниці.

Про це повідомляється на сайті організації.

— Замість того, щоб доправити Станіслава у звичайну лікарню, адміністрація в'язниці передала його до психіатричної лікарні у Магнітогорську, де він насильно утримувався з 28 серпня по 8 вересня... У лікарні Станіслав був підданий примусовому психіатричному лікуванню. Медичний персонал неодноразово застосовував до нього ін'єкції, які можна прирівняти до тортур або жорстокого поводження... Адміністрація не повідомила назви препарату, який його змушували приймати,  цитують правозахисники матір в'язня Кремля.

Через це правозахисники зажадали від Росії: негайно повідомити інформацію про деталі примусових заходів медичного характеру політв'язня і застосовані до нього препарати, також забезпечити його огляд незалежними медиками; здійснити незалежне розслідування щодо заяв Клиха про застосування до нього тортур і жорстокого поводження; перевести в'язня в колонію, близьку до українського кордону.

Раніше громадська активістка Ольга Афанасьєва з посиланням на матір Станіслава Клиха повідомила, що стан здоров'я ув'язненого в Росії українця Станіслава Клиха різко погіршився, він перебував у комі шість днів.

Восени 2013 року київський журналіст та вчитель історії Клих вирушив до своєї дівчини в російське місто Орел. Там його схопили спецслужби і змусили «зізнатися» у тому, що він начебто воював на боці повстанців у Чечні і бачив там Арсенія Яценюка.

Українця засудили за кількома «важкими» статтями російського Кримінального кодексу.

QHA повідомляло, що один зі звинувачених у справі так званих «терористів групи Сенцова» Геннадій Афанасьєв заявив, що українського політв'язня Станіслава Клиха катували у Чечні.

QHA