АЛЕППО (QHA) -

У зв'язку з досягнутою угодою про встановлення режиму припинення вогню в Алеппо триває масштабна евакуація мирного населення, серед якого багато поранених, і представників сирійської опозиції, передає АА.
    
Режим Асада евакуює найманців-терористів і місцевих жителів з
населених пунктів Фуа і Кефрайа, що перебувають в оточенні сил опозиції. Опозиція продовжує тримати блокаду у зв'язку із побоюваннями, що Асад може почати нову хвилю репресій проти людей в інших оточених районах країни.

В цей же час зі східних районів Алеппо, заблокованих силами режиму Асада, вивозять мирне населення і бійців опозиції. Перші 25 автобусів з людьми досягли підконтрольного рятівникам Алеппо міста Ідліб, а частина пройшла через КПП режиму у квартал Ршидін. На даний момент відомо, що ще два конвої з 46 автобусів рухається в напрямку провінції Алеппо. Сьогодні, за попередніми підрахунками, буде евакуйовано приблизно 20 тисяч мирних громадян, тих, хто залишиться — вже завтра.

Сили режиму Башара аль-Асада продовжують тримати у блокаді 18 населених пунктів.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган і його російський колега Володимир Путін обговорили ситуацію в Сирії по телефону. В першу чергу було підкреслено, що ситуація в Алеппо надзвичайно хистка і необхідно зробити все можливе, щоб усунути складнощі і проблеми при евакуації жителів з міста. Під час розмови була порушена і тема зустрічі представників сирійської опозиції та режиму Башара аль-Асада в Астані (Казахстан).

За останніми даними, наданими міністром Туреччини у справах ЄС Омером Челіком, кількість прийнятих Республікою сирійських біженців перевищила 2,7 мільйона чоловік, значна частина з яких залишила свої будинки через невщухаючі військові конфлікти.

— Це найбільше вимушене переміщення населення з часів Другої світової війни, наголошується у заяві Челіка.

Міністр також наголосив, що Туреччина продовжує і продовжуватиме робити все можливе, щоб знизити вплив міграційної кризи, хоча дану відповідальність на себе взяли не так багато країн.

Нагадаємо, російський постпред при Радбезі ООН Віталій Чуркін заявив, що планує знову блокувати резолюцію з моніторингу ситуації в Алеппо.

Алеппо  друге найбільше після Дамаска сірійське місто. Розташоване у 40 кілометрах від турецького кордону. Західна частина міста перебуває під контролем режиму Башара аль-Асада, східна  сирійської опозиції. Громадянська війна в країні почалася у березні 2011 року з розстрілу мирних демонстрантів військовими.

Облога сирійського міста Алеппо триває вже досить довгий проміжок часу. Місто лишається найбільшим підконтрольним противникам Асада поселенням. ВКС Росії та режим Асада регулярно завдають авіаударів по місцевому цивільному населенню з метою відбити його у повстанців.

ФОТО: АА

QHA