РІВНЕ (QHA) -

Небайдужі рівняни зібралися ввечері 23 січня біля Рівненської ОДА, щоб вшанувати активістів, які загинули 22 січня 2014 року від снайперських куль. Першими жертвами Революції Гідності стали хоч не за національністю, але українці за духом. Це вірменин Сергій Нігоян та білорус Михайло Жизневський, окрім цього, було знайдено понівечене тіло активіста Юрія Вербицького, який був украдений силовиками, а Руслан Сеник помер в лікарні після отриманих 22 січня поранень.

На майдані Просвіти у Рівному активісти влаштували імпровізований майданчик, відтворивши події трирічної давності – до ОДА привезли автомобільні скати, також символічно запалили вогонь у бочці, а священик прочитав молитву. Загиблих вшановували хвилиною мовчання.

Активістка Любов Українчук пригадує, як їй довелося зустрітися з Михайлом Жизневським. Їй важко говорити про це, але вона закликає не забувати героїчних хлопців та дякує їхнім батькам за таких синів.

— Перших загиблих героїв — Нігояна, Жизневського — почали вже забувати. Для всіх тоді стало шоком, коли вбивали молодих людей. Ми зібралися, щоб вшанувати пам'ять загиблих. Вони віддали найдорожче  своє життя  за те, щоб ми жили у правовій державі,  стверджує Любов Українчук.  Коли ми говоримо про еліту, то маємо на увазі саме їх. Це була золота молодь, на яку нам потрібно рівнятися,  закликає вона.

Присутні висловлювали свої думки та вкотре наголошували на тому, що влада має змінитися та очиститися від олігархічного впливу. Акція пройшла мирно, порядок забезпечували співробітники Нацполіції.

Нагадаємо, День Соборності рівняни відзначили «Ланцюгом єднання».

 

QHA