СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Переслідування співробітниками ФСБ патріотів України з культурного об'єднання «Український культурний центр» в окупованому Криму змушує їх задуматися про переїзд на територію материкової України. Про це кримський активіст Андрій Виноградов розповів в інтерв'ю «Новой газете».

Він зазначив, що місцеві жителі бояться відвідувати лекції та кінопокази УКЦ, оскільки через це на них можуть завести справу співробітники російських спецслужб.

— Слідчий уже натякнув, що нам із дружиною добре б залишити півострів. Ми, швидше за все, це і зробимо... У лютому 2016 року до України вже поїхав активний учасник нашого центру Вельдар Шукурджієв. Його просто дістали викликами до Центру «Е» і ФСБ з будь-якого приводу. Мене самого затримували на організованій нашим центром акції на честь дня народження Тараса Шевченка у 2015 році. Взагалі раніше активних людей в Українському культурному центрі було більше. Зараз багато хто не приходить, тому що вважають, що навіть за відвідування лекцій і кінопоказів їх можуть взяти на олівець.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, активіста Українського культурного центру Андрія Виноградова з дружиною 12 січня затримали співробітники спецслужби РФ. Андрій Виноградов був відпущений ввечері того ж дня, кількома годинами раніше відпустили його дружину. Відносно подружжя активіста співробітники ФСБ проводять дослідчу перевірку за кримінальною статтею за екстремізм.

ФОТО: інтернет

QHA