КИЇВ (QHA) -

Правозахисники і громадські діячі звернулися до президента Петра Порошенка із заявою про неприпустимість дискримінації жителів Криму і Донбасу, повідомляє Кримська правозахисна група.

Під відкритим листом президенту поставили підписи керівники кількох громадських та правозахисних організацій, що займаються проблемами переселенців і допомагають людям, які постраждали у результаті агресії РФ у Криму і на сході України.

Звернення обумовлено тим, що 22 червня на офіційному сайті Ради нацбезпеки і оборони було опубліковано заяву секретаря РНБО Олександра Турчинова про необхідність проведення ретельних перевірок всіх бажаючих отримати біометричний паспорт, що прибувають з окупованих територій.

На думку Турчинова, існує «небезпека, що під виглядом українських громадян з окупованих територій доступ до безвізового режиму можуть отримати сепаратисти, громадяни іншої країни, терористи або представники російських спецслужб».

У відповідній заяві громадських діячів йдеться:

— Оприлюднений текст заяви секретаря РНБО, складений у такій тональності, в умовах постійної антиукраїнської пропаганди виробляє дуже негативний вплив на ставлення жителів тимчасово окупованих і непідконтрольних територій, а також внутрішньо переміщених осіб до процесу реформ в Україні і підбурює тривогу в суспільстві.

У своєму зверненні до президента активісти закликають уряд України перед введенням будь-яких обмежень для жителів Криму і Донбасу на отримання біометричних паспортів вжити всіх необхідних заходів для захисту жителів цих територій від дискримінації.

У зв'язку з цим організації-підписанти листа вимагають оприлюднити текст законопроекту, про який йде мова у заяві Турчинова від 22 червня і який повинен врегулювати питання проведення перевірок жителів окупованих територій при зверненні за отриманням паспорта для виїзду за кордон.

Також активісти вимагають провести антидискримінаційну експертизу тексту зазначеного законопроекту та оприлюднити її результати, організувати громадське обговорення даного законопроекту із залученням експертів і представників правозахисних організацій.

Крім того, правозахисники просять «надалі утриматися від подібних дискримінаційних висловлювань від імені РНБО, оскільки такі заяви суперечать заявленій політиці, спрямованій на реінтеграцію населення тимчасово окупованої території Криму і тимчасово непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей».

Як повідомляло QHA, у Держприкордонслужбі України спростовують заяви окупаційної кримської «влади» про те, що жителям анексованого Криму, які збираються оформити український біометричний паспорт для виїзду за кордон, загрожують «арешти і зачистка».

ФОТО: інтернет

QHA