КИЇВ (QHA) -

Активісти Союзу вимушених переселенців, Українського дому, Таврійської гуманітарної платформи і редакції видань «Кримська світлиця» та «Голос Криму» звернулися до міжнародних організацій та урядів країн світу з проханням введення персональних санкцій стосовно осіб, причетних до порушення прав віруючих Кримської єпархії УПЦ Київського патріархату. Про це під час прес-конференції заявив представник ГО «Кримський центр ділового та культурного співробітництва "Кримський дім"» Андрій Щекун, передає кореспондент QHA.

— Ми звертаємося до ООН, ОБСЄ, урядів ЄС, Швейцарії, Норвегії, Чорногорії, Албанії, Ліхтенштейну, США, Канади, Австралії та Японії і просимо ввести персональні санкції щодо осіб, причетних до порушення прав віруючих Кримської єпархії УПЦ Київського патріархату, а також посилити секторальні санкції проти РФ за грубе систематичне порушення прав людини у Криму, зазначив Щекун, зачитавши звернення активістів.

На думку активістів, напад і захоплення приміщення українського храму у Сімферополі 31 серпня було відкритим блюзнірством і ударом по почуттях віруючих Української православної церкви КП у Криму.

— Це удар по почуттях віруючих, і почуттях всіх українців, які зараз проживають у Криму. Всім відомо, що окупаційна влада ліквідувала всі українські об'єднання у Криму. Ця церква, цей храм був єдиним закладом, де українці офіційно могли збиратися разом, сказав член правління «Союзу вимушених переселенців» Андрій Іванець.

У відкритому зверненні також зазначено, що тиск і фактичне знищення української церкви відбувається з початку окупації Кримського півострова 2014 року, коли незаконно були захоплені дві церкви Київського патріархату — у Севастополі і Перевальному. Ці приміщення також незаконно були передані в майно Московського патріархату.

— Якщо окупанти думають, що ніхто не зверне увагу на такі грубі напади на православну віру Київського патріархату, то вони, звісно, помиляються. Це не залишиться без уваги як України, так і міжнародної спільноти, додав Іванець.

Як раніше повідомляло QHA, 31 серпня співробітники російських спецслужб заблокували український православний храм Святих рівноапостольних князів Ольги та Володимира в окупованому Сімферополі. У Київському патріархаті заявили, що силовики пошкодили приміщення, зламали двері і вівтарі, конфіскували частину церковних речей, а також закрили віруючим доступ до храму. Архієпископу Сімферопольському і Кримському Клименту під час силових дій травмували руку.

Українська православна церква Київського Патріархату зробила заяву до Європейського Союзу, США, Канади, ООН, ОБСЄ з проханням вимагати від Росії припинення переслідувань Київського Патріархату у Криму. Патріархія вважає інцидент продовженням тиску і спробою ліквідації окупантами Київського Патріархату у Криму.

Президент України Петро Порошенко рішуче закликав РФ припинити дії проти української церкви у тимчасово окупованому Криму.

QHA