КИЇВ (QHA) -

Вже на традиційному заході його небайдужі учасники намагаються почути від РФ інформацію про долі людей, зниклих безвісти в окупованому Криму. Як і в попередні рази, вони тримали в руках таблички, однак замість звичного переліку імен зниклих на півострові на них були написані думки тих, хто вже вдванадцяте поспіль виходить під стіни ворожого дипвідомства.

В рамках акції активісти влаштували символічний перфоманс — з плаката, на якому були написані імена зниклих у Криму, вони відкрили деякі літери, які склалися у фразу «Знайдіть всіх. РФ має відповісти».

На акції також символічно підбили підсумки минулого року, надавши звіт про виконану роботу з пошуку зниклих у Криму у рамках інформаційної кампанії «FIND&FREE».

— Ми надіслали 61 звернення до органів РФ. Ми надіслали запити до державних органів України, міжнародних організацій. Також надсилали інформацію на запити європейських парламентарів та інших структур. Крім цього, ми дуже активно працювали з Управлінням Верховного Комісаріату ООН у справах біженців у справі Карімова, і надсилали матеріали з робочою групою ООН з насильницьких зникнень. Також ми збирали інформацію в офіс Прокурора Міжнародного кримінального суду для того, щоб вони могли розслідувати факти етнічної та расової дискримінації стосовно кримських татар, розповіла координатор КримSOS Таміла Ташева.

Ташева також зазначила, що на сьогодні у Прокуратурі Автономної Республіки Крим відкриті провадження з 4-х справ зниклих безвісти у Криму, а у Національній поліції України відкриті провадження з 40-а таких справ. При цьому вона повідомила, що на даний момент їм відомо мінімум про 10 людей, які причетні до зникнень у Криму.

Документи щодо ним будуть передані до США, щоб їх внесли до санкційних списків. Деякі з них уже там є,  додала вона.

Окремо вона заявила, що зараз готується справа Ервіна Ібрагімова для подачі до Європейського суду з прав людини.

Варто зазначити, що акція «Де Ервін?» на підтримку кримського татарина Ервіна Ібрагімова вперше відбулася 25 липня минулого року. Відтоді вона щомісяця проводиться активістами громадських організацій, кримськими татарами та небайдужими українцями. Вони звертаються до влади РФ з питанням про місцеперебування зниклих кримчан і вимагають розслідування зникнень. За 3 роки анексії 43 людини зазнали насильницьких зникнень. З них 17 були звільнені, 19 не знайдені і вважаються зниклими, 6 знайдені мертвими, 2 людей були виявлені у місцях несвободи і згодом засуджені за політично вмотивованими кримінальними справами.

На підставі проведеного аналізу у 36 випадках виявлено факти, що вказують на участь державних органів РФ у скоєнні цих злочинів. У більшості випадків ці справи не розслідуються не тільки владою РФ, але й українською стороною.

Нагадаємо, з дня зникнення 31-річного Ервіна Ібрагімова — члена Виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар, екс-депутата Бахчисарайської міськради, члена регіонального Меджлісу, минув рік. Ервін був викрадений в Бахчисараї 24 травня 2016 року біля 23:00. 26 травня 2016 року прокуратура Автономної Республіки Крим почала кримінальне провадження за фактом зникнення Ервіна Ібрагімова.

QHA