КИЇВ (QHA) -

В Україні розпочали збір підписів під зверненням до президента України для присвоєння незаконно засудженому в Криму Володимиру Балуху звання Героя України. Про це на прес-конференції повідомили правозахисники.

Звернення підписали вже понад 30 організацій, журналістів з Криму і громадських діячів, серед яких Архієпископ Сімферопольський і Кримський Української Православної Церкви Київського Патріархату Климент, програмний директор Кримського будинку Алім Алієв, директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко, а також директор інформаційного агентства QHA Гаяна Юксель.

— З моменту російської окупації Криму звання «Герой України» було присвоєно лише двом громадянам України з Криму, яких вже немає серед живих: Решату Аметову і Сергію Кемському — посмертно. Ми вважаємо, що Володимир Балух — гідний цього звання за життя, — йдеться у зверненні.

Будь-який бажаючий може ознайомитися з листом і підписати його на офіційному сайті Української Гельсінської групи.

Раніше QHA повідомляло, що українські правозахисники просять Порошенка присвоїти звання Героя України незаконно засудженому в Криму українському патріотові Володимиру Балуху.

QHA