КИЇВ (QHA) -

У понеділок, 18 вересня, активісти ГО "Життя", а також представники коаліції громадських організацій "За вільну від тютюнового диму Україну" під час засідання Погоджувальної Ради під стінами парламенту провели акцію з вимогою внести до порядку денного закон, що забороняє відкриту викладку сигарет на вітринах, передає кореспондент QHA.

За словами виконавчого директора ГО "Життя" Лілії Олефір, метою акції є зупинка агресивного маркетингу представників тютюнової індустрії стосовно дітей.

— Сьогодні ми організовуємо акцію підтримки законопроекту №4030а, який нарешті вирішить величезну проблему для України, а саме викладення сигарет на вітринах. На нашому макеті кіоску ви можете побачити яким чином тютюнова індустрія намагається залучати дітей до куріння.

Активістка нагадала, що, хоча в Україні офіційно заборонена реклама сигарет, дистриб'ютори фактично і далі її продовжують.

Неприпустимо, що ми продовжуємо закривати очі на проблему того, що тютюнова індустрія спеціально робить яскраві вітрини з яскравими зображеннями, з підсвічуванням, які націлені в першу чергу на дітей і молодь. У світі є вже багато країн, які заборонили такий агресивний маркетинг і цей приклад потрібно слідувати Україні.

За словами активіста Дмитра Пухири, прийняття цього законопроекту зараз особливо актуальне, бо в Україні щодня від хвороб, викликаних сигаретами, гине 200 осіб, з яких 90% спробували першу сигарету до 18 років.

Курці, які вже тепер курять, вони в принципі знають, що вони вживають, і їм не потрібна додаткова реклама, тому це в першу чергу направлено на дітей, розповів Пухира кореспонденту QHA.

Законопроект же пропонує усунути всі лазівки, якими досі користувалися представники тютюнової індустрії.

Коли приймуть цей закон, покупець, підходячи до каси, буде бачити перед собою тільки назву сигарет та їхню вартість. Крім того, він передбачає розширення переліку місць вільних від куріння. Зокрема це все медичні установи і готелі, повідомив Пухира.

Проект закону був зареєстрований більше року тому, а у травні 2017 року профільний комітет ВРУ з питань охорони здоров'я його схвалив. Однак досі його так і не внесли до порядку денного Верховної Ради.

QHA