КИЇВ (QHA) -

Громадянське об'єднання родичів політв'язнів Кремля вимагає створення інституту Уповноваженого, який би займався питаннями незаконно засуджених політичних в'язнів, які перебувають на території Російської Федерації та окупованого Криму. Про це в коментарі кореспонденту QHA повідомив Ігор Гриб, батько Павла Гриба, викраденого російськими спецслужбами на території Білорусі.

— За нинішнім списком, який у нас є, це 59 осіб, які утримуються, і 16 осіб, які зараз перевіряються щодо відповідності критеріям політичних в'язнів. Але реально наших в'язнів, які перебувають у російських в'язницях набагато більше, і ми про них не знаємо просто тому, що не маємо інформації. Багато людей засуджені не за політичними статтями, а за надуманими звинуваченнями. Ці люди також потребують уваги держави і допомоги, — розповів Гриб.

За його словами, дана інституція повинна буде координувати роботу між відомствами і вирішувати нагальні питання допомоги і звільнення політв'язнів.

Раніше QHA повідомляло, що Громадянське об'єднання родичів політв'язнів Кремля відправило лист президенту України Петру Порошенку з проханням про особисту зустріч.

QHA