ХЕРСОН (QHA) -

Громадська рада з питань Криму вимагає від Президента України Петра Порошенка, голови Адміністрації президента України Ігоря Райніна, голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова та Уповноваженого президента з прав кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва не затягувати розгляд питання з заміни керівництва Представництва президента України в Автономній Республіці Крим, так як це може призвести до подальшого обурення громадськості.

Інформаційне агентство QHA публікує повний текст заяви:

Після окупації Автономної Республіки Крим у лютому 2014 року Представництво президента в Автономній Республіці Крим було переведене до міста Херсон.

Замість того, щоб почати активну роботу з реінтеграції території та вирішення питань, пов'язаних з наслідками російської агресії, Представництво президента в Автономній республіці Крим, очолюване Наталією Попович, самоусунулося від своїх прямих функціональних обов'язків.

З першого ж дня роботи Представництво президента в Автономній республіці Крим відсторонилося від громадян і українських ЗМІ.

Неодноразово піднімалося питання про публічну звітність державної структури, але нікому не вдалося отримати хоч якусь інформацію про діяльність вищезгаданого органу.

За весь час діяльності Представництво президента в Автономній Республіці Крим дало лише два інтерв'ю "Крим реалії":

1. Попович Н.К. "Щодо отримання довіреності в Криму", в якому давала поради громадянам про те, що вони можуть отримати в окупованому Криму документи і як вони будуть діяти на території України, що, безумовно, є порушенням чинного законодавства. Фактично Представник президента в Криму спонукала громадян порушувати законодавство України.

2. Кожем'якін М., співробітник представництва: "... паспорт громадянина України в Ростові-на-Дону оформляти...", в якому фактично надав поради, як краще виїхати до Ростова за межами офіційних пунктів пропуску, чим фактично спонукав порушувати законодавство України.

Зазначені посадові особи своїми заявами грубо порушували законодавство України, про що було повідомлено до відповідних правоохоронних структур, які повинні дати правову оцінку таких висловлювань посадових осіб.

На траурних заходах, присвячених пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу 18 травня 2017 року громадськістю була прийнята резолюція про необхідність зміни керівництва Представництва президента в Автономній Республіці Крим у зв'язку з її бездіяльністю, але реакції від вищого керівництва країни не було. Громадськість, не маючи наміру надалі спостерігати за таким ставленням до питань Криму, з 10.07.17 розпочала відкриту акцію в Херсоні біля будівлі Представництва Президента в Автономній Республіці Крим, де було створено Громадську Раду з питань Криму.

Також були зроблені офіційні звернення до Президента України, голови Адміністрації президента України з проханням державного реагування на ситуацію, що склалася.

З моменту початку акції та досі були виявлені факти, які не вписуються в поняття державного органу влади, демократії, європейської країни і навіть прав людини, а саме повне ігнорування законних вимог громадян у праві на звернення до державного органу з боку працівників Представництва президента в Автономній Республіці Крим, хамське ставлення до людей, працівники та керівництво Представництва президента в Автономній Республіці Крим дезінформують громадськість і правоохоронні органи, що підтверджується офіційним листом з поліції, безпідставне офіційне закриття державного органу в робочий час тощо.

Більш того, активістами за весь час акції було зафіксовано не більше 7 працівників, у той час як співробітники Представництва президента в Автономній республіці Крим, які в робочий час займалися особистими справами і в особистих цілях використовували будівлю Представництва президента в Автономній Республіці Крим, з'являлися на робочому місці, коли їм захочеться. Зауважимо, це державна структура зі штатом 28 працівників, бюджетом 5,5 млн грн і важливими для країни повноваженнями.

Незважаючи на такі явні ознаки саботажу роботи з боку керівництва Представництва президента в Автономній Республіці Крим та працівників представництва, вже більше 20 днів з незрозумілих нам причин відсутня будь-яка реакція вищого керівництва країни.

Активісти Громадської ради з питань Криму весь цей час роблять все можливе, виконуючи окремі функції замість фейкових представників, які, в свою чергу, ігнорують чинне українське законодавство і свої обов'язки.

У зв'язку з наведеним вище закликаємо до негайного державного реагування відповідно до покладених функціональних обов'язків та відповідальністю перед народом України! Подальше затягування питання з заміни керівництва Представництва президента України в Автономній Республіці Крим призведе, на жаль, до подальшого обурення громадськості та об'єктивно стане компрометувати вищі органи державної влади України.

Нагадаємо, 10 липня у Херсоні представники громадських організацій, учасники АТО і кримчани почали безстроковий пікет розташованого в місті Представництва президента України в Автономній Республіці Крим, вимагаючи активізації його роботи, а також звільнення постпреда Наталії Попович. 12 липня активісти оголосили про створення ними Громадської ради з питань Криму.

ФОТО: інтернет

QHA