КИЇВ (QHA) -

У річницю викрадення члена виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар, члена Бахчисарайського регіонального меджлісу Ервіна Ібрагімова біля посольства Російської Федерації пройшла одинадцята акція «Де Ервін?». Вже на такий, що став традиційним, захід активісти прийшли з табличками, на яких були написані імена людей, зниклих безвісти в окупованому Криму.

На акції зібралося кілька десятків небайдужих активістів. Серед них була і Гаяна Юксель, член Меджлісу кримськотатарського народу і директор інформаційного агентства QHA, яка добре знала Ервіна та його сім'ю.

— Наша сім'я дуже добре знала батька Ервіна та особливо його маму, яка працювала у Стамбулі в суспільстві взаємодопомоги і культурного розвитку кримських татар. Вона змогла відтворити там атмосферу кримського будинку, настільки все було гостинно і відчувалася підтримка. І такими ж вона виховувала своїх дітей, у тому числі Ервіна. Він був доброю, активною та чуйною людиною, тому його викрадення викликало особливий біль у серцях багатьох кримських татар, — розповіла Юксель.

За цей рік Ервін Ібрагімов став символом всіх зниклих українців і кримських татар, а також того беззаконня і репресій, які відбуваються зараз в окупованому Криму. Саме тому команда «КримSOS» в особі режисера Ахмеда Сарихаліла і журналіста Тараса Ібрагімова підготувала до сумної дати 10-хвилинний документальний фільм «Рік без Ервіна».

— Для нас дуже важливо виходити, у першу чергу, для того, щоб показати Росії, що ми не відстанемо і будемо говорити про пропажу. Але, крім цього, ми виходимо і для того, щоб віра рідних зниклих безвісти в те, що рано чи пізно вони повернуться, не згасала, — сказала активістка «КримSOS» Євгенія Андреюк.

Також перед присутніми під стінами російського дипвідомства по відеозв'язку виступив батько Ервіна — Умер Ібрагімов. Він подякував усім присутнім за підтримку, яка для нього дійсно важлива, адже на самому півострові пропажею його сина ніхто не займається.

— Я дуже вдячний за вашу підтримку і розуміння, ви вселяєте віру в його повернення. Ми живемо цією надією. Протягом останніх 7 місяців, з того моменту, коли заява була подана до відділення Бахчисарайського району, ніяких слідчих дій не робиться. Зараз я не знаю, в які двері стукати, — поділився Умер Ібрагімов.

Варто зазначити, що акція «Де Ервін?» у підтримку кримського татарина Ервіна Ібрагімова вперше відбулася 25 липня минулого року. З тих пір вона щомісяця проводиться активістами громадських організацій, кримськими татарами і небайдужими українцями. Вони звертаються до влади РФ з питанням про місцезнаходження зниклих кримчан і вимагають розслідування зникнень.

За 3 роки анексії 43 особи зазнали насильницьких зникнень. З них 17 були звільнені, 19 не знайдені та вважаються зниклими, 6 знайдені мертвими, 2 людини були виявлені в місцях несвободи і згодом засуджені за політично вмотивованими кримінальними справами. На підставі проведеного аналізу в 36 випадках виявлені факти, що вказують на участь державних органів РФ у скоєнні цих злочинів. У більшості випадків ці справи не розслідуються не тільки владою РФ, але і українською стороною.

Нагадаємо, з дня зникнення 31-річного Ервіна Ібрагімова — члена Виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар, екс-депутата Бахчисарайської міськради, члена регіонального Меджлісу, минув рік. Ервін був викрадений у Бахчисараї 24 травня 2016 року близько 23:00.

26 травня 2016 року прокуратура Автономної Республіки Крим почала кримінальне провадження за фактом зникнення Ервіна Ібрагімова.

QHA