СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В Українському культурному центрі в окупованому Сімферополі 29 січня патріоти-активісти вшанували пам'ять Героїв Крут. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав засновник організації Леонід Кузьмін.

— До дня пам'яті Героїв Крут... У приміщенні Українського центру в Сімферополі згадували про учасників битви біля села Крути, — повідомив глава організації.

Довідка: Бій під Крутами — бій, що відбувся 16 січня 1918 року біля залізничної станції Крути, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій тривав п'ять годин між чотиритисячним підрозділом російської Червоної гвардії під керівництвом есера Михайла Муравйова та загоном з київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що в цілому налічував всього близько чотирьох сотень воїнів. У бою під Крутами захисники української державності призупинили наступ противника і зробили організований відступ, руйнуючи за собою шляхи і мости. Затримка ворога дозволила українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував українську державність.

Десятиліттями історія бою або замовчувалась, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії.

ФОТО: інтернет

QHA